baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Kiedy wezwać pogotowie elektryczne?

Instalacja elektryczna to obowiązkowy element każdego domu. Niestety, niekiedy zawodzi. Czasem dzieje się to z przyczyn od nas niezależnych, bywa, że z naszej winy. Skutki takich awarii mogą mieć poważne konsekwencje, dlatego warto wiedzieć kiedy należy wezwać pogotowie elektryczne, a kiedy instalacja i nasz dom są bezpieczne.

electricPrąd jest naszym codziennym towarzyszem. Dzięki niemu pracujemy, sprzątamy, relaksujemy się, funkcjonujemy. Pomaga nam i zdecydowanie podwyższa poziom naszego życia. Może być jednak śmiertelnym zagrożeniem wtedy, gdy jest nieprawidłowo użytkowany, nastąpi awaria lub uszkodzenie linii. Z tego powodu warto zapamiętać kilka sytuacji, w których wezwanie pogotowia elektrycznego będzie obowiązkowe.

Wezwij pogotowie elektryczne, jeśli:

  • zabrakło prądu w mieszkaniu lub domu, a wszystkie bezpieczniki działają prawidłowo,
  • nie ma prądu w bloku/ na całej ulicy/ w dzielnicy lub miejscowości,
  • wymieniono bezpiecznik i zerwano plombę,
  • remontowano instalację elektryczną,
  • licznik działa nieprawidłowo,
  • uszkodzono linie elektryczne,
  • uszkodzono obiekty elektryczne (zwłaszcza wejścia).

Jak wezwać pogotowie elektryczne?

Na wypadek awarii instalacji elektrycznej wezwij pogotowie elektryczne pod numerem 991.
Zgłaszając awarię pamiętaj, aby podać imię i nazwisko, dokładny adres i nazwę miejscowości oraz przybliżony czas, jaki upłynął od awarii.
Jeśli instalacja wewnątrz budynku jest uszkodzona, możesz zostać obciążony kosztami interwencji pogotowia elektrycznego.
Pamiętaj także, że skomplikowane awarie najpierw usuwane są w okolicach szpitali, szkół i innych budynków użyteczności publicznej. Dopiero później przywraca się zasilanie w budynkach mieszkalnych i przedsiębiorstwach.

Zadbaj o instalację elektryczną!

Najlepszym sposobem na zapobieganie awariom instalacji elektrycznej jest ich właściwy montaż i konserwacja. Warto więc oddać swoje bezpieczeństwo w ręce doświadczonych fachowców i to im powierzyć stworzenie instalacji w domach i mieszkaniach. Jest to jedyny skuteczny sposób na wyeliminowanie niespodziewanych szkód spowodowanych awariami elektrycznymi.Pogotowie elektryczne Kraków