Klimatyzacja Daikin – idealnie rozwiązanie dla Twojego domu

Coraz częściej klimatyzacja montowana jest także w domach jednorodzinnych. Widok klimatyzatora w salonie czy sypialni nie jest niczym niezwykłym i zaskakującym. Jedną z najczęściej wybieranych marek pozostaje Daikin. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie komfortu przez cały rok, nie tylko latem, ale także zimą. Jak to możliwe?

klimatyzacjaChłodzenie i grzanie

Daikin to urządzenia, które zapewniają optymalny komfort w pomieszczeniach. Pozwalają na chłodzenie pomieszczeń oraz ich grzanie. Jakość ich wynika głównie ze sporej uwagi, jaką producenci poświęcają procedurom projektowania oraz produkcji. Wszystkie elementy i części są dokładnie testowane pod kątem jakości oraz niezawodności. Jest to gwarancją zachowania idealnie optymalnych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest zapewnianie powietrza jakościowo najlepszego z możliwych. W chłodzącej części klimatyzatora, czyli w parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego przy wykorzystywaniu zysków ciepła z pomieszczenia. Kolejno czynniki chłodniczy w postaci pary przepływa do sprężarki. Tam, w wyniku sprężenia wzrasta ciśnienie, a także temperatura od 60 do 100°. Ta para, przedostając się do skraplacza, ochładza się i skrapla dzięki czemu, już w postaci cieczy przepływa rurkami do zaworu rozprężnego. Jest to miejsce, w którym temperatura się zmniejsza. Dalsza droga przeprowadza czynnik ciekły do parownika i cały cykl jest powtarzany od początku. Dodatkową korzyścią wynikającą z tego procesu jest czyste powietrze. Ma ono bardzo dobry wpływ na układ oddechowy.

Dlaczego Daikin?

Klimatyzacja Daikin wyposażona jest w systemy split, które pozwalają na zamontowanie do jednej jednostki zewnętrznej jedną jednostkę wewnętrzną. Dzięki temu system ochładza i grzeje jedno pomieszczenie. Oznacza to, że klimatyzatory mogą pracować tylko w wybranym pomieszczeniu bądź działać w kilku niezależnie. Takie rozwiązanie może być rozbudowane aż do dziewięciu jednostek wewnętrznych, tworząc tym samym system multi-split. Dzięki temu pracuje w dziewięciu pomieszczeniach jednocześnie. Każde z pomieszczeń dostaje własne, niezależne sterowanie. Rozwiązanie to sprawdza się w dużych domach, w których mieszka kilka pokoleń. Jest to także system bardzo często używany w przypadku budynków komercyjnych oraz przemysłowych. Możliwy jest również taki pozwalający na podłączenie nieograniczonej ilości jednostek wewnętrznych, jednak to zdecydowanie nie jest coś, co bywa stosowane w domach. Jednakże klimatyzacja Daikin to zdecydowanie warte uwagi urządzenia.


Opublikowano

w