Młotowiertarki – niezbędne narzędzie do wiercenia w twardych materiałach

Na co dzień zmagasz się z wyzwaniami, jakie wiążą się z potrzebą wiercenia w twardych materiałach? Niezależnie od tego, czy to Twoja praca, czy też we własnym zakresie remontujesz mieszkanie, w Twoim warsztacie nie może zabraknąć wysokiej jakości młotowiertarki. Poznaj charakterystykę tego elektronarzędzia i jego potencjał użytkowy. Pod lupę weźmiemy ofertę sklepu Mensura i sprawdzimy, co w tej kategorii narzędzi przygotowali jego eksperci.

Młotowiertarka – charakterystyka

młotowiertarkaMłotowiertarka to uniwersalne i wydajne elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w warsztacie profesjonalistów i domowych majsterkowiczów. Przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy niezbędne jest wykonanie otworów w twardych materiałach. Od wiertarki udarowej narzędzie to różni się tym, że oferuje również funkcję młota. Dzięki temu umożliwia kucie w ścianach czy też skuwanie płytek. Jest to możliwe dzięki udarowi mechanicznemu. To on przekłada się na szeroki potencjał zastosowania młotowiertarki, jej funkcjonalność oraz wygodę pracy, ponieważ przy tego typu narzędziach wystarczy mniejsza siła nacisku, niż przy zwykłej wiertarce udarowej. 

Niezbędne wsparcie przy obróbce twardych materiałów

Istnieją prace, w których zwykła wiertarka będzie niewystarczająca. Wówczas należy sięgnąć po młotowiertarkę. Popularny młot udarowy wykorzystywany jest m.in. przy zaawansowanych pracach remontowo-budowlanych takich jak: kucie ścian, kucie płytek, wiercenie otworów pod puszki elektryczne, wiercenie w ścianach i płytkach gresowych. Aby to było możliwe, młotowiertarka musi posiadać bardzo dobre parametry techniczne. Ponadto należy dobrać do niej odpowiednie wiertła i otwornice. Osprzęt ten przeznaczony jest do obróbki danego materiału, w tym m.in.: betonu, marmuru, kamienia, płytek gresowych i ceramiki. Odpowiedni dobór sprawi, że prace będą wygodniejsze i dokładniejsze, a ryzyko uszkodzenia materiału lub sprzętu zostanie zredukowane. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze młotowiertarki?

Zakup młotowiertarki warto poprzedzić dokładną analizą. Pod uwagę weź przede wszystkim kluczowe parametry techniczne urządzenia, w tym jego moc. Wykonywanie zaawansowanych prac remontowo-budowlanych determinuje zakup młota udarowego o mocy 1000-2000 W. Nie bez znaczenia jest również energia udaru. Im twardszy materiał, tym ta powinna być wyższa. Standardem jest wybór modeli o energii udaru od 5 J do 10 J. Inne ważne czynniki zakupowe to m.in.: sposób zasilania urządzenia (sieciowe i akumulatorowe), typ uchwytu (SDS Plus lub SDS Max), regulacja obrotów czy regulacja drgań. Sprawdź dostępne możliwości i dobierz młotowiertarkę bezpośrednio do swoich potrzeb. 

Co znajdziesz w ofercie Mensura?

Szukasz wysokiej jakości młotowiertarki? Bez wątpienia warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez specjalistów sklepu internetowego Mensura. To miejsce tworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Dostępne tam młotowiertarki spełniają najwyższe rynkowe standardy. To narzędzia od takich producentów, jak m.in.: DeWalt, Bosch i Stanley. Zachęcamy do zapoznania się z ich parametrami oraz do zakupu elektronarzędzi i osprzętu w sklepie Mensura


Opublikowano

w