Kiedy montaż rolet zewnętrznych w oknach dachowych ma sens?

Czy przy oknach dachowych montaż zewnętrznych rolet to dobra decyzja? Producenci akcesoriów do okien przekonują, że tak. W jakich sytuacjach instalacja zewnętrznych rolet przyniesie najwięcej korzyści?rolety zewnetrzne velux

Małe dziecko w domu

Cisza i spokój, możliwość zapewnienia wyciszenia pomieszczenia (zwłaszcza w momencie burzy, ulewnego deszczu, gradu czy nawet silnego wiatru), ochrona przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia i możliwość pełnego zaciemnienia pokoju. Te zalety rolet zewnętrznych doceni każda mama malucha. Montaż rolet w pokoju małego dziecka to ogromny komfort oraz wygoda. I dla matki i dla naszego maluszka.

Częste wyjazdy

Częste wyjazdy służbowe i delegacje, a nawet aktywny tryb życia, który powoduje, że weekendy spędza się poza domem to również dobry powód do tego, by zainwestować w rolety zewnętrzne. I to przynajmniej z dwóch powodów: podwyższenia poziomu bezpieczeństwa poprzez zablokowanie możliwości dostania się do wnętrza domu przez okno oraz ze względów ekonomicznych (mniejsze straty ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie).

Praca w systemie home office

Z drugiej strony, przy wykonywaniu pracy z domu i posiadaniu gabinetu na poddaszu, rolety zewnętrzne również idealnie się sprawdzają. Pozwalają wyciszyć pomieszczenie, zredukować poziom nagrzewania się pomieszczenia i sterować ilością wpadającego do pomieszczenia światła. A tym, którzy uwielbiają w środku dnia ucinać sobie drzemkę, pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia.

Chęć obniżenia kosztów energii

Dla osób oszczędnych, rolety zewnętrzne to ważny element polityki dbania o jak najniższe rachunki za energię. I to zarówno zimą jak i latem. Rolety zewnętrzne zapewniają bardzo duży wzrost izolacyjności okna. Nawet do 94% (źródło: badania VELUX). Zimą zatem rolety zewnętrzne zapobiegają utracie ciepła przez szyby. Latem, pozwalają obniżyć koszt energii zużywanej na obsługę urządzeń klimatyzacyjnych bądź wentylacyjnych zapewniając do 16% ochrony przed nagrzewaniem się pomieszczenia.

Podwyższenie wartości budynku

Rolety zewnętrzne to nie tylko moda, ale przede wszystkim wygoda i efektywność użytkowania oraz bezpieczeństwo. Na obecność rolet zewnętrznych zwracają uwagę również najemcy – zarówno prywatni jaki firmowi. Dom zabezpieczony roletami zewnętrznymi dzięki temu, że jest bardziej komfortowy i bezpieczny, pozwala podnieść zysk z najmu nieruchomości.

Rolety zewnętrzne nie są idealnym rozwiązaniem dla każdego. W niektórych pomieszczeniach (np. w salonie), lepszym rozwiązaniem niż roleta zewnętrzna może być np. markiza. Często oczekiwany poziom komfortu osiągniemy dopiero montując zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne rolety. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad tym jaki tryb życia prowadzimy i czego tak naprawdę potrzebujemy. My i nasze okno dachowe.


Opublikowano

w

Tagi: