baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


O czym pamiętać przy remoncie łazienki?

remont łazienkiNa co dzień w łazience spędzamy więcej czasu niż nam się zdaje, dlatego ważne jest aby to pomieszczenie było bezpieczne, funkcjonalne i cieszące oko. Z tego powodu raz na jakiś czas warto jest wykonać remont łazienki. Jednak zanim się za to zabierzemy warto wiedzieć ile pieniędzy będzie nam w tym celu potrzebne i o czym jeszcze musimy pamiętać.

Co stanowi o koszcie remontu i jak można go obniżyć?

Zakres remontu

O koszcie remontu i jego przebiegu w dużej części decyduje jakiego rodzaju remontu nasza łazienka potrzebuje. Generalna przebudowa czy odświeżenie kilku elementów? Ma to ogromny wpływ na budżet.

Stan instalacji

Skontroluj stan instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej – jeśli wymagają naprawy, koszt remontu może wzrosnąć. Ingerencja w te systemy może być spowodowana także chęcią zmiany układu pomieszczenia, co generuje też dodatkowe koszty.

Koszt wykonania i materiałów

Aspekt, w którym można szukać oszczędności, to sposób i jakość wykończenia. Niektóre rozwiązania będą mniej kosztowne od innych, a dzięki materiałom z niższej półki cenowej koszt remontu łazienki może się znacząco zmniejszyć. Trzeba jednak pamiętać, że materiały różnią się od siebie wytrzymałością, przez co warto zastanowić się nad długotrwałością naszej inwestycji.

Przydatne porady

  • W zależności od firmy ta sama praca, o tej samej jakości może być w różnej cenie, dlatego warto jest porównać kilka lokalnych ofert.
  • Zastosowane w łazience materiały muszą być odpowiednie do tego pomieszczenia: odporne na wilgoć, łatwe w czyszczeniu i nieprzepuszczające wody.
  • Ważne jest, aby wybrać ekipę, która wykona remont w możliwie krótkim czasie, ponieważ funkcjonowanie bez łazienki na czas remontu nie jest komfortowe i dobrze jest możliwie skrócić ten czas.

Zmniejszyć koszty można także wykonując remont samodzielnie. Jest to jednak opcja tylko dla osób o odpowiedniej wiedzy i umiejętnościach. Trzeba umieć zająć się instalacjami, armaturą, czy chociażby montażem płytek. Trzeba także zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, a także dużo czasu, który trzeba poświęcić na wykonanie samodzielnie pracy.


Opublikowano

w

Tagi: