O płytach warstwowych słów kilka

Płyty warstwowe są bardzo popularnymi elementami prefabrykowanymi. Coraz częściej wybierane przez konsumentów z branży budowlanej ale nie tylko. Pomimo dużej dostępności na rynku trzeba wiedzieć jak wśród wielu produktów znaleźć te najlepsze.

Płyty warstwowe- czym właściwie one są?

plytyPo pierwsze płyty warstwowe są prefabrykowanymi elementami, czyli takimi które nie wymagają już specjalnej obróbki i mogą być szybko użyte na budowie. Płyta taka złożona jest z rdzenia oraz blaszanych okładzin po dwóch stronach płyty.

Rdzeń płyty warstwowej jest tutaj najważniejszy bowiem ma właściwości izolacyjne. Izoluje przede wszystkim termicznie i akustycznie, a przy użyciu wełny mineralnej będzie także chronił przed ogniem.

Blaszane okładziny sprawiają że produkt cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną. Chcąc kupić płyty warto rozeznać się wśród producentów i wybrać produkt tych sprawdzonych.

Wbrew wielu niewłaściwym opiniom, płyty warstwowe cechują się dużą efektywnością ekonomiczną., bo ciężko znaleźć jakiś inny materiał, który pozwala na tak szybki montaż jak płyta warstwowa. Grupa złożona z 4 osób może bez problemu zmontować w ciągu jednego dnia około 400 m2 dachu lub ściany z płyty warstwowej. Dzięki temu, jesteśmy w stanie bardzo efektywnie zarządzać czasem.

Płyty warstwowe- rodzaje

Dostępnych rodzajów płyt jest sporo, poczynając od warstwowych ściennych i dachowych przez chłodnicze na płytach z wełną mineralną kończąc. Ścienne i dachowe są bardzo często stosowane jako materiały budowlane do stawiania obiektów handlowych lub przemysłowych. Za ich pomocą można również łatwo zbudować sufit albo postawić ściankę działową.

Do stawiana chłodni lub mroźni, wykorzystuje się z kolei płyty warstwowe chłodnicze ze względu na ich bardzo dobre parametry techniczne. Wybierając produkt wysokiej jakości mamy pewność, że oprócz świetnych parametrów jego montaż będzie bezpieczny.

Jak wybrać odpowiednie płyty warstwowe?

Wybór odpowiednich płyt może być nie lada problemem, dlatego że jest ich sporo. W takim wypadku warto zapytać osobę, która zna się na temacie a ta z pewnością nam dobrze doradzi.

Jeśli jednak nie mamy wśród znajomych nikogo kto zna się na płytach warstwowych to wybierzmy płyty o jak największej wytrzymałości. Postępując w ten sposób dokonujemy dobrej inwestycji na lata.

Przy zakupie płyty warstwowej kierujemy się najpierw jakością wykonania i wytrzymałością które oferują. Najlepszym wyborem w takim razie będzie kupno -płyt prosto od producenta. Przy zakupie większych ilości producenci oferują spore rabaty.


Opublikowano

w