Paliwa kominkowe

kominekKominek , blask płonącego ognia jest w stanie pobudzić wyobraźnie każdego. Kominek stanowi ozdobę  każdego domu, jest miejscem w którym spędzamy wyjątkowo dużo czasu , szczególnie zimą. Na rynku występuje cała gama różnorodnych typów kominków.

Biokominki to ekologiczne kominki dekoracyjne, które bazują na bezwonnym i przyjaznym dla środowiska paliwie. Największą zaletą biokominków jest możliwość ich instalacji w pomieszczeniach, które nie nadają się do instalacji  tradycyjnych kominków. Biokominki nie potrzebują odpowiednich przewodów kominowych, nie przeszkadza im  mały metraż. Możemy go potraktować jako ozdobę bądź dodatkowe źródło ciepła. Do zalet należy również to że sprawdza się w mieszkaniu w bloku. Niewątpliwą zaletą biokominków jest przyjazny i bezpieczny proces spalania jak również to , że ma mocny płomień przy minimalnym zużyciu opału. . W tego typu kominkach spalane jest biopaliwo w postaci płynnej, które uzyskuje wysoką wydajność. Co ważniejsze cały proces spalania odbywa się bez udziału drewna. Bikominki to wspaniałe wyjście dla osób , które dbają o środowisko.

Tradycyjny kominek opalany drewnem dla prawdziwych miłośników natury jest spełnieniem najgorszych koszmarów. Szkodliwe spaliny, brud i sadza zniechęca wielu do montażu tego typu urządzeń. Jednak i ten tradycyjny rodzaj kominków ma swoich zwolenników. Dużym zainteresowaniem cieszą się ze względu na rosnące koszty gazu, oleju i prądu kominki z płaszczem wodnym. Tego typu kominek współpracuje z instalacją centralnego ogrzewania, zachowując walory ekonomiczne zwykłego kominka. Różnica polega na tym, że w kominku z płaszczem wodnym nie jest ogrzewane powietrze lecz woda.

Dobrym rozwiązaniem dla ekologów są również kominki gazowe. Opalanie gazem powoduje, iż kominek gazowy jest przyjazny dla środowiska. W tego typu kominkach stosuje się zamkniętą komorę spalania, dzięki czemu nie musimy obawiać się , że spaliny wydostaną się do pomieszczenia. Kiedy pojawiają się problemy typu wygaśnięcie płomienia czy zanik ciągu kominowego, kominek automatycznie się wyłącza, a dopływ gazu zostaje odcięty.

W naszym mieszkaniu możemy zainstalować również kominki na pellet. Pelety (granulat drzewny) są paliwem przyjaznym dla środowiska a jednocześnie łatwym w transporcie czy magazynowaniu. Charakteryzują się niską zawartością wilgoci, popiołów i substancji szkodliwych dla środowiska. Dodatkowo popiół uzyskany ze spalenia peletów może być wykorzystany jako


Opublikowano

w

Tagi: