baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Program „Dom dla Ciebie”

legalettBudowa lub zakup domu jest decyzją, której nie można podejmować pochopnie, ani bez konsultacji z całym szeregiem osób. Nie można tego porównać z żadnym innym doświadczeniem, które człowiek podejmuje w swoim codziennym życiu. Dokonując codziennych zakupów, możemy się kierować reklamą lub opinią osób trzecich, gdyż niewiele ryzykujemy pod względem finansowym.

Dom systemowy jest rozwiązaniem stworzonym w ramach Programu „Dom dla Ciebie”. Pierwsze realizacje domów systemowych w Polsce miały miejsce w roku 2000, a do roku 2004 domów takich zostało zrealizowanych ponad 100. Część z nich została wyposażona w nowoczesne instalacje centralnego ogrzewania oraz systemy sterujące, aczkolwiek nie jest wymagany element domu.

Idea osiedli systemowych powstała na bazie doświadczeń naszych klientów, którzy poszukiwali miejsc pod budowę. Znikoma ilość dobrze przygotowanych terenów powoduje zniechęcenie potencjalnych klientów do posiadania własnego domu. Korzystnym rozwiązaniem byłoby przygotowanie terenów pod budownictwo jednorodzinne i możliwość budowy przez inwestora dowolnego domu na zakupionej wcześniej uzbrojonej działce. Działania takie podejmowane są przez niektóre Urzędy Miast lub osoby prywatne.

Technologie

Najważniejszym elementem domu jest konstrukcja ścian. Dzięki nim w domu jest ciepło i bezpiecznie. Pragniemy, by dom służył jego mieszkańcom jak najdłużej. A jego wartość, nie tylko finansowa, rosła z każdym rokiem. Aby sprostać tym wymaganiom zwróciliśmy się w stronę technologii, która podbiła rynki Europy Zachodniej. Wywodzi się ze Skandynawii i jest wykorzystywana od ponad 50 lat do budowy energooszczędnych i ekologicznych domów.

Fundament Legalett to połączenie konstrukcji płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym. Technologia ta jest stosowana w Skandynawii od 18 lat przy budowie jedno- i wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, pawilonach handlowych, salonach samochodowych i halach produkcyjnych. Fundament LEGALETT jest opatentowany, posiada aprobaty oraz atesty w wielu krajach: Niemcy, Kanada, Japonia, Norwegia, Dania i Finlandia.

Zadaniem wentylacji jest wymiana zużytego powietrza na świeże i odprowadzenie z pomieszczeń szkodliwych gazów, pyłów i zapachów, a także pary wodnej, powodującej nadmierny wzrost wilgotności. Przy obecnie stosowanych systemach hydro- i termoizolacji właściwie zaprojektowana i wykonana wentylacja w sposób decydujący wpływa na komfort użytkowania domu.

W systemie prefabrykacji drewnianych konstrukcji dachowychwiązary łączone są za pomocą blach gwoździowych z drewna impregnowanego i suszonego komorowo. Dzięki temu konstrukcja dachu się nie wypacza, nie powstają szczeliny i nie pękają płyty kartonowo-gipsowe. Więźba jest odporniejsza na działanie owadów i grzybów. Dach wznosi się szybko, a po zmontowaniu (2 dni) można od razu przystąpić do pokrywania dachu.


Opublikowano

w

Tagi: