baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Projekty domów jednorodzinnych – jak i gdzie znaleźć odpowiedni?

Projekt jest bez wątpienia najważniejszym etapem przygotowań do budowy. Później staje się on swego rodzaju mapą, według której przeprowadza się wszystkie prace i kontrole. Własny projekt domu jednorodzinnego można zdobyć na dwa sposoby: wybrać go z bazy projektów gotowych i zmodyfikować pod kątem charakterystyki posiadanej działki albo zamówić projekt indywidualny. Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego wybór każdorazowo warto dopasować do sytuacji, budżetu i potrzeb inwestora.

Gotowe projekty z aktualnymi kosztami realizacji

projekt domuWybór gotowego projektu to tańsze rozwiązanie niż indywidualne zamówienie w biurze projektowym. Jest ono także znacznie szybsze – podczas gdy na realizację zamówienia indywidualnego trzeba czekać nawet kilka miesięcy, projekty gotowe można użyć właściwie od razu. Są one kompletnie opisane, zawierają aktualne koszty realizacji, a często także wizualizacje czy nawet zdjęcia gotowych budynków tworzonych na ich podstawie.

Jako wadę gotowych projektów wymienia się niewielki wpływ na ich wygląd. Rzeczywiście nie sposób przerabiać ich gruntownie bez wyraźnej potrzeby. Warto jednak pamiętać o dwóch ważnych kwestiach.

  • Po pierwsze: wybór gotowych projektów domów jednorodzinnych jest doprawdy ogromny. Trudno wymyślić coś, czego rzeczywiście nie dałoby się w nich znaleźć w żadnej formie.
  • Po drugie: gotowe projekty mogą, a nawet muszą być modyfikowane, w tym przede wszystkim pod kątem ukształtowania terenu i charakterystyki działki budowlanej. Podczas tych modyfikacji można nanieść również zmiany sugerowane przez inwestora.

Decydując się na gotowy projekt, ważne jest znalezienie wartościowej bazy, najlepiej w kompleksowej firmie, która ma doświadczenie w ich realizacji, jak New-House. Gotowe projekty domów jednorodzinnych proponowane przez tę firmę znaleźć można na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow. Tylko współpracując z doświadczoną i profesjonalną firmą, można mieć pewność właściwej i aktualnej wyceny projektów, szerokiego wyboru i pełnej możliwości ich modyfikacji.

Projekty indywidualne tworzone pod potrzeby inwestora

Zamiast wybierać gotowy projekt, można także złożyć indywidualne zamówienie u architekta, który od zera opracuje plan budowy dopasowany przede wszystkim do wymagań inwestora oraz charakterystyki posiadanej przez niego działki. Takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia całkowicie niepowtarzalnego budynku, projektu unikatowego, idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Indywidualny projekt to również sposób na postawienie domu na nietypowej działce, wąskiej lub o charakterystycznym ukształtowaniu terenu, na której nie sposób zrealizować większości projektów standardowych.

Indywidualnie tworzony projekt budowlany wiąże się z wyższymi kosztami niż wybór projektu gotowego oraz dłuższym czasem oczekiwania na kompletne opracowanie. To znacznie więcej pracy dla architekta, który nie tylko nanosi na projekt drobne modyfikacje, ale opracowuje go od podstaw, biorąc pod uwagę wytyczne inwestora.

Dla tych inwestorów, którzy decydują się na indywidualny projekt, najbardziej polecanym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia w kompleksowej firmie budowlanej współpracującej z architektami. Oczywiście mogą to być dwie różne firmy, jednak taka współpraca przyspiesza realizację i pomaga uniknąć nieporozumień pomiędzy architektem a wykonawcą projektu. Indywidualny projekt domu również można stworzyć z firmą New-House – więcej informacji na ten temat dostępnych jest pod adresem https://new-house.com.pl/zaprojektuj-z-architektami-new-house.


Opublikowano

w

Tagi: