baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Roboty ziemne z wywrotkami – rodzaje i zastosowanie

wywrotkaNa obszarach prężnie rozwijających się i powiększających o kolejne budynki często można znaleźć różnego rodzaju specjalistyczne maszyny, mniejsze i większe, a wśród nich także wywrotki. To naczepy, dzięki którym możliwe jest przetransportowanie wielkogabarytowych i ciężkich materiałów. Często są to zboża, piasek, żwir, żywność dla zwierząt lub palety. Roboty ziemne, podczas których najczęściej stosuje się wywrotki, to np. wykopy lub montaż kanalizacji. Wywrotki stosuje się też w transporcie, hydroizolacjach, drenażach i pracach brukarskich. Wywrotki można podzielić na:

  • jednostronne,
  • dwustronne,
  • trójstronne.

Wywrotki jednostronne

Wywrotki jednostronne to takie, gdzie możliwe jest otwarcie tylko tylnej ściany, a ściany boczne i przednia są na stałe przytwierdzone do niecki zsypowej (stąd wywrotki te nazywa się nieckowymi). Są to tak zwane wywrotki tylnozsypowe i obecnie często się ich używa. Znajdują zastosowanie na przykład w kopalniach odkrywkowych lub w kamieniołomach.

Wywrotki dwustronne

Wywrotki dwustronne mają na stałe przytwierdzoną ścianę tylną i przednią, a otwierane są ściany boczne. Są rzadziej stosowane niż wywrotki jednostronne.

Wywrotki trójstronne

To naczepy stosowane bardzo często. W tym rodzaju wywrotek możliwe są do otwarcia ściany boczne i tylna, jest więc to bardzo wygodne rozwiązanie. Wywrotki trójstronne mogą być na stałe wmontowane do pojazdu, mogą też współpracować z traktorami. Przez ich popularność i szerokie możliwości zastosowania istnieje duży wybór różnego rodzaju naczep trójstronnych.

Wywrotki giganty

Duże wywrotki czteroosiowe to tak zwane giganty, które idealnie sprawdzą się w każdych warunkach. Charakteryzują się dużą zwrotnością, nawet w wymagających warunkach terenowych. Zwykle można załadować na nie nawet ponad dwadzieścia ton.

Roboty ziemne – wynajem wywrotek

Wywrotki to niezbędne maszyny do robót ziemnych dla przedsiębiorców budowlanych w transporcie i rozładunku materiałów oraz piasku, ziemi lub żwiru. Często więc można wynająć wywrotkę z operatorem u sprawdzonej firmy. Najlepiej jest wybrać taką, która posiada swój park maszynowy oraz duże doświadczenie. Dzięki temu zdobędziemy pewność, że usługa jest w pełni bezpieczna a firma zaufana.

Roboty ziemne mogą być wykonywane przez wywrotki różnego rodzaju i wielkości, dlatego łatwo będzie można dopasować je do indywidualnych potrzeb. To wygodne rozwiązanie, jeśli przedsiębiorca nie chce kupować własnych maszyn, ale potrzebuje skorzystać z nich przez jakiś czas.


Opublikowano

w

Tagi: