Rodzaje odzieży roboczej

Wiele zakładów produkcyjnych i przemysłowych wymaga noszenia odzieży roboczej. Są to specjalne ubrania, mające na celu zapewnienie bezpiecznej pracy. Taką odzież należy nosić podczas wykonywania swoich obowiązków. Jest wiele rodzajów odzieży roboczej, zależnie od tego, w jakiej branży działamy oraz jakie zadania realizujemy.odzież robocza

Poszczególne typy odzieży roboczej

Odzież robocza to przede wszystkim kamizelki z funkcjonalnymi kieszeniami. Pozwalają na łatwy dostęp do narzędzi potrzebnych w trakcie wykonywania codziennych zadań. Przydają się szczególnie tam, gdzie nie można mieć obok torby narzędziowej, np. przy pracach na wysokościach. Kolejnym rodzajem odzieży roboczej są różnego rodzaju bluzy czy koszule, noszone w zależności od pogody. Również mogą posiadać kieszenie, co jest bardzo praktyczne. Bluzy nie mogą ograniczać ruchów. Poza bluzami istotne są spodnie robocze, szczególnie w typie ogrodniczek. Pozwalają na łatwy dostęp do niewielkich narzędzi, dlatego zwracajmy uwagę, czy mają kieszenie. To jeden z najważniejszych elementów garderoby roboczej. Odzież można także kupować w kompletach, zwracając uwagę, czy jest lekka i wygodna. Nie może utrudniać pracy, ale musi spełniać swoje zadanie. Nie można też zapomnieć o kurtach oraz obuwiu, które należy właściwie pielęgnować, aby służyło jak najdłuższy czas.

Jak powinna być wykonana odzież robocza?

Właściwe wykonanie odzieży roboczej ma niewątpliwy wpływ na jakość wykonywanych przez nas działań. Z tego powodu ubiór ten powinien być wyprodukowany z wytrzymałych materiałów, ale jednocześnie musi zapewniać wygodę i komfort pracy – mówi nasz rozmówca z firmy Firewall. Ważne są specjalne wzmocnienia w miejscach, które są szczególnie narażone na zużywanie, a zatem w kolanach i łokciach, a także na siedzeniu. Odzież powinna być dostępna w wersji ocieplanej i nieocieplanej, zależnie od panujących warunków pogodowych.

Uszkodzona odzież robocza – co zrobić?

Codzienna praca w odzieży roboczej sprawia, że z czasem może się zniszczyć bądź uszkodzić. W uszkodzonej odzieży nie można pracować, dlatego powinniśmy wymienić spodnie bądź bluzę na nową, zgłaszając się do swojego pracodawcy po kolejny komplet. Jego obowiązkiem jest zapewnienie nam odzieży roboczej, która gwarantuje bezpieczne wykonywanie zleconych obowiązków.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w