Rusztowania ramowe i modułowe

rusztowanieOpis i technologie stosowane w rusztowaniach i szalunkach

Rusztowania ramowe – system Blitz
Za pomocą sześciu elementów podstawowych i przy minimalnym wysiłku można błyskawicznie ustawić rusztowanie.
Ten wzorcowy, obecny na rynku od dziesięcioleci, mocny i stabilny system rusztowań ramowych sprosta wszelkim wymaganiom.
Montaż typowy następuje przy użyciu następujących elementów podstawowych:
Rama pionowa 1,09m
ram pionowych,
podstawek śrubowych (regulowanych),
pomostów roboczych,
poręczy,
stężeń pionowych i krawężników.
W zależności od występu dachu tworzy się za pomocą konsoli optymalne dopasowanie.
W rusztowaniach Layher oferujemy Państwu ramy ocynkowane o szerokościach:
0,73 m
1,09 m
Poręcze, stężenia pionowe oraz pomosty rusztowań pasują one do każdego rusztowania systemu Blitz.

Rusztowania modułowe – system Allround

Pojawienie się systemu Allround zapoczątkowało rozwój rusztowań modułowych. Do dzisiaj system ten stanowi wzorzec rusztowania przestrzennego, którego zastosowanie zapewnia sprawny i bezpieczny montaż na każdym placu budowy. Genialna technika połączenia opierająca się na zasadzie zamknięcia klinowego i rozety zapewnia centryczne przenoszenie sił działających na konstrukcję. W przypadku rusztowań przestrzennych, będących bardzo często konstrukcjami specjalnymi, istotne są takie cechy systemu jak szybki, bezśrubowy montaż oraz precyzja wykonania elementów. Dzięki tym zaletom system Allround jest postrzegany przez fachowców jako niedościgniony wzór i podstawa do spełnienia wszystkich wymogów stawianych współczesnym rusztowaniom.

Technika Allround dla każdego zastosowania:
– oryginalne rusztowanie stalowe Layher Allround do profesjonalnego montażu rusztowań, szybkiego stosowania na wszystkich placach budowy,
– oryginalne rusztowanie aluminiowe Layher AluAHround – „lekka” wersja do zastosowania tam, gdzie materiał musi być transportowany ręcznie, gdzie istotny jest niewielki ciężar własny konstrukcji rusztowania, także przy budowie rusztowań przejezdnych jak i budowie trybun, estrad i stoisk wystawienniczych,
– jako oryginalne rusztowanie w systemie metrycznym Layher Metric – wymiarowa alternatywa nie tylko do budowy trybun i estrad, ale także jako kombinacja z istniejącymi rusztowaniami i pomostami roboczymi o metrycznych wymiarach.

Rusztowania Allround to niepowtarzalna kombinacja kształtowo-siłowego połączenia w bezśrubowej, szybkiej technice montażu umożliwia automatyczne przyłączenia pod kątem prostym, rozwartym lub ostrym zapewniające przy tym jednakowe bezpieczeństwo.
Szybki montaż: 4 małe otwory w tarczy centrują automatycznie rygiel pod kątem prostym. 4 duże otwory pozwalają na ustawienie rygla i stężenia pionowego pod żądanym kątem.


Opublikowano

w

Tagi: