baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Schody szklane w domu

Nikogo nie dziwią szklane przegrody pomiędzy pomieszczeniami, szklane drzwi od szafy, szklane tafle przestrzeni pomiędzy kuchennymi blatami a szafkami. Nieco więcej emocji wzbudzają szklane posadzki. Płaszczyzna, po której poruszają się wszyscy domownicy (niektórzy na pojazdach typu rowerki, samochodziki) prezentuje się niezwykle efektownie, wprowadza do pomieszczenia więcej światła i daje niesamowite wrażenia, a przy tym jest odporna na zmiany temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Najwięcej pytań budzą jednak szklane schody.

Szklane schody – czy to dobre i bezpieczne rozwiązanie?

szklane schodySzkło nie kojarzy nam się z materiałem, które przenosi obciążenia. Szklane mosty, tarasy i stopnie schodów budzą obawę czy po nastąpieniu na ich powierzchnię nie ulegną pęknięciu. Bez obaw. Tego typu elementy wykonywane są ze specjalnie obrabianego w wysokich temperaturach szkła. Różnej grubości płyty ułożone na stalowej konstrukcji, oprócz trwałości, mają jeszcze wiele innych zalet. Co przemawia za wyborem szklanych schodów?

Stylowe rozwiązanie

Szklane schody to stylowe rozwiązanie nie tylko w biurach – coraz częściej spotyka się je w domach i mieszkaniach. Konstrukcja przykuwa uwagę dzięki lekkości, niebanalnemu wyglądowi (stopnie mogą być barwione, podświetlone).

Ergonomiczne rozwiązanie

Szklane schody można zastosować praktycznie wszędzie, dzięki możliwości budowy różnych stelaży, schody mogą przybierać najbardziej finezyjne formy. Szklane schody bardzo dobrze sprawdzą się we wnętrzach, gdzie jest mało miejsca i mało światła. Minimalistyczna konstrukcja nie przytłacza, a wręcz optycznie powiększa pomieszczenie, stanowi ciekawy akcent, a dodatkowo spełnia swoją rolę, czyli pozwala na przemieszczanie się pomiędzy poziomami. Schody nie są kłopotliwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy je regularnie przecierać płynami do pielęgnacji szkła i wrażenie unoszenia się w powietrzu gwarantowane!

Gdzie zamówić szklane schody?

Budowę szklanych schodów zdecydowanie warto powierzyć firmom, mającym doświadczenie w realizacji tego typu zleceń (warto sprawdzić opinie wszystkich oferentów np. „szklarz łódź”). Choć szklane schody kosztują mniej niż drewniane i w tym wypadku stanowią poważny wydatek. Decydując się schody wykonane ze szkła, nie warto oszczędzać i postawić na materiały najlepszej jakości – szkło musi być odporne na ciężary, zarysowania, łatwe w czyszczeniu oraz antypoślizgowe. Półśrodki wcześniej czy później się zemszczą.


Opublikowano

w

Tagi: