Składy i markety budowlane

market budowlanyKażdy kto zdecydował się na wybudowanie własnej nieruchomości, musi zacząć dość często odwiedzać różne składy i markety budowlane, porównując ceny, orientując się w dostępności wybranych przez siebie materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz i wykończenia nieruchomości. Zdecydowanie powinniśmy oswoić się z myślą, że do niektórych składów i marketów budowlanych będziemy jeździli dość często, zwłaszcza kiedy jesteśmy bardzo zaangażowani w budowę i wiele rzeczy pragniemy zrobić sami, będzie z pewnością koniecznością.
Poza tym jak się okazuje, zupełnie nie warto zlecać zakupów jakichkolwiek materiałów do budowy, remontu czy wykończenia naszej nieruchomości, ekipom budowlanym, gdyż zwyczajnie zostaniemy oszukani. Każdy indywidualny klient otrzymuje przy dużych zakupach, zwłaszcza takich przy budowie domu, rabat w wysokości przynajmniej dwudziestu procent, które zatrzyma dla siebie ekipa budowlana gdy to ona będzie robiła w naszym imieniu takowe zakupy. Na składach budowlanych pracuje wielu fachowców, którzy oprócz doradztwa klientom, świadczą również różnego rodzaju usługi, takie jak wykończeniowe, budowlane czy remontowe, dzięki czemu są oni bardzo rzetelnymi pomocnikami w robieniu zakupów czy dobieraniu materiałów. W wielkich marketach z wyposażeniem wnętrz także znajdziemy fachową obsługę i dodatkowo wiele ciekawych ofert promocyjnych co w znacznym stopniu pozwoli nam zmniejszyć koszty budowy.

gotowy domPrawo budowlane w ostatnich latach ulegało przemianom, wprowadzono nowelizacje wielu ustaw z zakresu prawa budowlanego, głównie ze względu na bardzo szeroko rozpowszechnione samowole budowlane, jakie mają miejsce na terenie naszego kraju. Prawo budowlane reguluje wszystkie aspekty związane z budową każdego rodzaju nieruchomości, w tym również domków jednorodzinnych. Niestety w naszym społeczeństwie przyjęło się mówić o trudnościach i kłodach rzucanych inwestorom budowlanym, zwłaszcza tym prywatnym, czyli ludziom takim jak my, przez urzędników, przez ludzi, tworzących prawo, bardzo zawiłe zresztą i niezrozumiałe niekiedy dla zwykłego obywatela. Poza tym prawo budowlane w Polsce jest tak skonstruowane aby przeciętny obywatel płacił za wydanie każdej decyzji, każdej mapki, każdego zezwolenia, ceny wszystkich projektów również są bardzo drogie i prawo nie broni w tej kwestii ludzi klasy średniej, którzy bardzo chcieliby posiadać własny dom a jednak ich na niego nie stać. Prawo budowlane surowo karze wszelkiego rodzaju samowolę, czyli różne odstępstwa od planów budowlanych i tak dalej, bo wszystkie te rzeczy mogą mieć duży wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców danej nieruchomości i na przepisy przeciwpożarowe. Prawo budowlane musi być bezwzględnie przestrzegane przez wszystkie instytucje i inwestorów, zajmujących się sprawami budowlanymi. Ze względu na dużą wagę przestrzegania przepisów budowlanych, za wszelkie wykroczenia bardzo surowo się karze.


Opublikowano

w