baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Solary Ulrich

Każdy z nas marzył kiedyś, i jak tego nie zrealizował, to marzy nadal zbudowaniu domu. Dla tego właśnie, jeżeli nas nie stać, bierzemy kredyt hipoteczny, i budujemy własny dom. Oczywiście po budowie domu, zaczynamy w nim instalować różne instalacje. Dom musi posiadać zasilanie, więc płacimy elektrowni za podłączenie się do sieci. Wodociągi podtacza nam wodę i kanalizacje. Jeżeli nie ma w okolicy przewodów kanalizacyjnych, to wtedy budujemy szambo.

A co jeżeli chodzi o ogrzewanie?

Jeżeli nie mamy wodociągów, to prawdopodobnie nie mamy tez węzła ciepłowniczego, a to na ogół oznacza, że będziemy musieli zamontować sobie piec węglowy lub olejowy. Oczywiście możemy zastosować łatwe ogrzewanie elektryczne, ale wtedy będziemy musieli liczyć się z wysokim rachunkiem za prąd elektryczny. Jest jeszcze jedno wyjście. Możemy za pomocą kolektorów słonecznych docieplać nasze mieszkanie. Ale wydaliśmy już znaczną część naszych zasobów finansowych. Ponieważ kolektory słoneczne są źródłem energii odnawialnej, dlatego kolektory słoneczne dofinansowanie ich z Unii Europejskiej sprawi, że będziemy mogli nasz plan wprowadzić w życie. Będziemy posiadali źródło energii odnawialnej, która po jakimś czasie zacznie nam się zwracać. Kolektory słoneczne dofinansowanie, może oczywiście sprawić, że będziemy w stanie przyczynić się do ochrony środowiska, i to w sposób, który dodatkowo przyniesie nam jakieś zyski. Jednym słowem możemy powiedzieć, że inwestowanie w nowoczesną technologie jest czynem wysoko opłacalnym dla nas.

solar urlichSolary Ulrich to oczywiście baterie słoneczne. Wiemy wszyscy, co to są baterie słoneczne zwane inaczej kolektorami słonecznymi. Zadaniem kolektora słonecznego jest przetworzenie energii słońca na energie elektryczna. Służą do tego różnego rodzaju warstwy z materiałów światło przepuszczalnych oraz takich, które indukują prąd elektryczny pod wpływem promieni słonecznych. Solary marki Ulrich to przede wszystkim ekonomia i ekologia, czyli tanie i ogólnie dostępne źródło energii, a co najważniejsze darmowej energii, bo pochodzącej prosto od słońca. Można je montować na dachach w ogrodach oraz w innych dostępnych i nasłonecznionych miejsc, które się do tego nadają.

Gdzie montować?

Oczywiście najlepiej żeby było to po południowej stronie budynku gdzie nasłonecznienie jest największe. Nie wszyscy wiedza, ale koszt kolektorów nie jest aż tak duży jak się wszystkim wydaje. Koszta montażu oraz zakupu zwracają się po kilku latach, a dzieje się tak, że dostajemy darmowa energie nie ponosząc żadnych kosztów. Podsumowując, solary to bardzo dobra inwestycja dla każdego gospodarstwa, która pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużo na kosztach energii elektrycznej oraz uniezależnić się od na przykład linii napięcia, co skutkuje tym ze na przykład w momencie przerwania linii do naszego domu dalej jest dostarczana energia elektryczna. Na zakończenie dodam tylko ze jest to całkowicie energooszczędne oraz całkowicie nieszkodliwe dla okolicznego ekosystemu i środowiska naturalnego.
Kolektorów często używa się w krajach śródziemnomorskich. Jednak coraz większe ich rozpowszechnienie, sprawia, że są również używane w krajach o szerokości geograficznej takiej jak nasza.

Budowa wnętrza kolektora wygląda następująco. Jest to aluminiowe płaskie pudełko, na którego dnie leży izolator z wełny mineralnej. Ma on za zadanie, nie przekazywać ciepła dalej na powierzchnie dachu. Na izolatorze, znajdują się rury wymiennika ciepła, w których płyn cieplny pobiera energie cieplną, i przekazuje ją do wnętrza domu. Rurki tego typu wykonane są z miedzi, która bardzo dobrze przewodzi ciepło. Natomiast po wyjściu z kolektora, rury zmieniają się w rury z izolatora, który stara się utrzymać ciepło. Budowa ich, ma newralgiczny, i bardzo potrzebny element. Jest to płyta absorpcyjna, wykonana z miedzi, pokryta ciemnym najlepiej czarnym tlenkiem jakiegoś metalu.

Kolor czarny odbija jak najmniej światła, natomiast ciepło, które pobiera miedziana płyta jest przekazywane do wymienników ciepła. Całość pokryta jest specjalną szybą ochronną, która przekazuje jak największą ilość promieniowania ultrafioletowego do płyty absorbującej. Kolektory słoneczne budowa ich jest taka, aby mogły pobierać jak największą ilość promieniowania słonecznego. I następnie przekazywać go do wnętrza domu, do instalacji ogrzewającej dom. W ten sposób możemy podgrzewać wodę, czy ogrzewać pomieszczenie.

 


Opublikowano

w

Tagi: