Sprzedaż kruszyw

p>Kruszywo, ziarnisty i sypki materiał o pochodzeniu organicznym, mineralnym lub sztucznym, ze względu na różnorodność cech, barw oraz frakcji.

kruszywoKruszywo znajduje szerokie zastosowanie w:

  • budownictwie – m.in. do produkcji betonów, zapraw, materiałów budowlanych, nawierzchni drogowych;
  • ogrodnictwie – m.in. do podwyższenia terenu, zagęszczenia gruntu, jako podkład drenujący, budowa ścieżek;
  • budowie dróg – m.in. jako dodatek do mieszanek mineralno – asfaltowych, w utwardzeniach terenu pod asfalt, do budowy parkingów;
  • kolejnictwie – m.in. do budowy nasypów pod tory.

Kruszywo jest stosunkowo tanim materiałem (powszechnie występującym oraz łatwym do wydobycia), o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej, odporności na ściskanie, siły ścierania oraz niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Te wszystkie czynniki zadecydowały o tym, że materiał jest tak chętnie wykorzystywany, a zapotrzebowanie na kruszywo rośnie wraz ze wzrostem budownictwa.

Dostępność kruszywa na rynku

W ofertach firm zajmujących się sprzedażą kruszyw znajdują się m.in.
kruszywa i grysy dolomitowe, piasek (rzeczny, siany, nasypowy, pozaklasowy), żwir, gruz (betonowy), frez (asfalt) i wiele, wiele innych. W związku z pojawieniem się nowych norm dla kruszyw, tj. FprEN 12620:2017, AprEN 13043:2015, FprEN 13139:2017 oraz FprEN 13242:2017, nie wszystkie firmy zdążyły zaktualizować informacje o ich dostępności. Jeśli w ofercie firmy nie ma poszukiwanego materiału, nic straconego – warto porozmawiać ze sprzedawcą.

Gdzie indziej informacja jest aktualna, a usługi w punktach sprzedaży kruszyw są elastyczne, czego dowodem jest oferta firmy Factum.

Factum – sprzedaż kruszyw

Factum (www.factum.net.pl), z siedzibą w samym centrum Bydgoszczy, oprócz sprzedaży kruszyw zajmuje się hurtową i detaliczną sprzedażą opału (węgiel, koks, miał, ekogroszek). Dynamiczny rozwój firmy umożliwił nie tylko chłonny rynek zbytu, ale także dobrze skonstruowany plan strategiczny, przemyślane działania, a także sprawna logistyka. Factum, jako jedyna firma w branży może pochwalić się posiadaniem własnej bocznicy kolejowej w Bydgoszczy i w Koninie.

Rozbudowana flota transportowa (samochody dostawcze, które mają ładowność od 1,5 do 25 ton) i maszynowa, własne składy sprawiają, że ofertę dla klienta można skroić pod jego indywidualne potrzeby. Obsługa i realizacja zlecenia przebiega sprawnie i szybko, niezależnie od tego czy trzeba rozładować wagon z kruszywem, przewieźć dowolną ilość materiału we wskazane miejsce w kraju lub za granicą, przechować kruszywo na placu (z możliwością odbierać sukcesywnego odbioru własnego). Factum pozyskuje kruszywa ze sprawdzonych źródeł, którymi są kopalnie na Dolnym Śląsku oraz lokalne żwirownie. Gnejsy, żwir, piasek i kamienie trafiają zarówno do indywidualnych odbiorców (do wysypania klombów w ogródku lub budowy podjazdu) jak i dużych firm prowadzących działalność w branży przemysłowej, budowlanej, mających zapotrzebowanie na duże i cykliczne dostawy (rozbudowa infrastruktury drogowej, budownictwo mieszkaniowe). Warto sprawdzić ofertę firmy Factum i przekonać się o jakości obsługi klienta, szybkości i kompleksowości usługi, że ich oferta to nie puste słowa na papierze.


Opublikowano

w

Tagi: