Trzy powody, dla których powinieneś zainwestować w okna drewniane

Okna z drewna biją ostatnimi czasy sprzedażowe rekordy popularności. W zjawisku tym nie ma cienia przypadkowości. Poznaj trzy powody, dla których powinieneś zainwestować w okna drewniane, jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś.

domPo pierwsze – estetyka

Naturalna estetyka drewnianych okien sprawia, że pasują one do każdego typu pomieszczeń – klasycznych i nowoczesnych. Drewno, jako materiał podatny na obróbki, pozwala na wykonanie niepowtarzalnych, bogato zdobionych obramowań. Mogą być to dekoracje w formie płaskorzeźb, łuków i innych stylowych kompozycji.

Drewniane ramy da się również lazurować, bądź malować na dowolny kolor. Nie zawsze jest to konieczne. Wiele rodzajów drewna – zwłaszcza coraz modniejsze gatunki egzotyczne – posiada tak oryginalną gamę barw i słojów, że same w sobie przyciągają wzrok.

Po drugie – wytrzymałość

Dobre okna drewniane są w stanie służyć nawet przez 100 lat. Świadczy o tym spora ilość zabytkowych budynków, w których ramy okien stanowią najkorzystniej wyglądający element konstrukcyjny. Oczywiście warunkiem utrzymania drewna jest właściwa pielęgnacja – z zastosowaniem lakierów i impregnatów.

Nowoczesne modele okien z drewna, w zestawieniu z odpowiednim oszkleniem i solidnymi okuciami, spełniają wszelkie wymogi w zakresie ochrony przeciwsłonecznej, antywłamaniowej i przeciwpożarowej. W odróżnieniu do profili z tworzyw sztucznych, ramy drewniane są odporne na zmiany temperatury i nie odkształcają się pod wpływem ciepła.

Po trzecie – ekologia

Jako surowiec w pełni naturalny, drewno okienne podlega recyklingowi i rozkładowi biologicznemu. Nie emituje szkodliwych substancji, nie powoduje alergii oraz polepsza mikroklimat pomieszczeń. Tę ostatnią cechę zawdzięcza m.in. świetnej regulacji przepływu ciepła i wilgoci. Na uwagę zasługują też parametry izolacji termicznej ram, które minimalizują straty energii cieplnej w pomieszczeniach, nie obciążając środowiska naturalnego i budżetów gospodarstw domowych.

Jeśli przemówiła do Ciebie powyższa argumentacja, pozostał już tylko jeden krok – zakup właściwych okien. Pamiętaj, aby skorzystać z propozycji firm, gwarantujących najwyższą jakość produktów. Stolarkę otworową o wyrobionej renomie oferuje m.in. firma ,,Urzędowski” – producent wysokiej klasy okien drewnianych i drewniano-aluminiowych.


Opublikowano

w

Tagi: