Uporządkuj swój balkon nim nadejdzie zima!

Nim się obejrzymy, a do naszych domów wtargną pierwsze mrozy, chodniki zaś i ulice pokryją się cienką warstwą śniegu. Skoro porządkujemy swoją garderobę, aby być przygotowanymi na ten czas, ten sam zapał do sprzątania pozostawmy na nasze balkony. Jak je uporządkować? Co się przyda, aby tę przestrzeń zagospodarować funkcjonalnie? Sprawdźmy!

Ochronne pokrowce na meble

balkonMeble balkonowe to świetny pomysł, by na niewielkiej przestrzeni stworzyć sobie miejsce, które przywodzi na myśl prawdziwy ogród. Nawet najmniejsze i minimalistyczne balkony można urządzić w taki sposób, aby przyjemnie spędzać pośród nich czas letnimi wieczorami. Do wyboru mamy bowiem rozmaite komplety mebli – stolików i krzeseł. Idealnych pod względem rozmiarów, kształtów i łatwości przechowywania.

Na obszerniejszych balkonach można pozwolić sobie na sporo więcej – ławy, fotele, a nawet całe komplety mebli. Sezon letni mamy już jednak za sobą. Jesień w pełni, a nim się obejrzymy, zawita do nas zima. Wszystko, co do tej pory znajdowało się na balkonie, wymaga uporządkowania i właściwego przechowywania, aby podczas użytkowania kolejnym letnim sezonie, meble czy dekoracje nie uraczyły nas niespodziankami, w postaci uszkodzeń lub zabrudzeń.

Do zabezpieczenia mebli balkonowych najlepiej wybrać specjalne pokrowce ochronne. Znajdziemy je w sklepie Bazkar. Kupno pokrowca wraz z kompletem mebli oznacza, że będzie on idealnie pasował. Stolik i krzesła zostaną uchronione przed dostępem zabrudzeń, ale i warunkami atmosferycznymi. Taki pokrowiec przyda się nawet wtedy, gdy balkonowe meble postanowimy przenieść do zamkniętego pomieszczenia.

Uporządkowana przestrzeń

Meble zyskały na właściwej ochronie. Co dalej? Należy uporządkować cały balkon. Zająć się sprzętami i narzędziami, które posłużyły do pielęgnacji kwiatów oraz ziół hodowanych w doniczkach. Nie można zapominać o dziecięcych zabawkach i tekstyliach ogrodowych. Zimą, szczególnie w mroźne dni, to ważne, bo zarówno tworzywa sztuczne, jak i naturalne, z których wykonane są poszczególne elementy, nie przetrwają zimowego okresu bez zabrudzeń, płowienia kolorów czy zawilgocenia, które może spowodować trwałe zniszczenia.

Warto postawić na specjalne szafy lub skrzynie, które sprawdzają się pośród ogrodów, ale i tarasów oraz balkonów. Oferują różnorodne wymiary, a wewnątrz nich można znaleźć półki, wieszaki i haczyki. Można w nich pochować rozmaite artykuły i akcesoria, które użytkowane były w porze letniej, a także jesiennej.

Tego typu meble balkonowe wykonane są z surowców, które wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych. Oczywiście, można dodatkowo zabezpieczyć tekstylia, zabawki czy narzędzia, stosując do nich kolejne pojemniki, a dopiero te układając w skrzyniach lub szafach. Taka ochrona zagwarantuje, że nie trzeba będzie szukać miejsca w mieszkaniu bądź domu na balkonowe rzeczy, ale i martwić się o to, czy nie ulegną zniszczeniu podczas zimy.

Balkon to dla mieszkańców głównie bloków synonim własnego ogrodu. Dbając o tę przestrzeń z proponowanymi produktami, można być pewnym, że podczas kolejnego lata nie czekają nas niemiłe niespodzianki.


Opublikowano

w

Tagi: