Uszczelka redukcyjna

Uszczelka redukcyjna to niezawodny sposób na szczelne połączenie rur o różnych średnicach. Charakteryzuje się dużą elastycznością. Jest trwała oraz prosta w montażu. Uszczelki redukcyjne produkowane z gumy pozwalają na długotrwałe użytkowanie aparatury hydraulicznej bez potrzeby przedwczesnej wymiany. Cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na swoją uniwersalność. Znaleźć je można więc praktycznie we wszystkich sklepach budowlanych i to w bardzo przystępnej cenie.

uszczelkiCzym charakteryzuje się uszczelka redukcyjna?

Uszczelki redukcyjne dobrej jakości cechuje doskonała elastyczność, odporność na działanie tłuszczów oraz wody, co pozwala zapewnić bezawaryjne i sprawne działanie całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najważniejsza jest właśnie elastyczność, która umożliwia dopasowanie się uszczelki do danej powierzchni. Hermetyczne połączenie, małe gabaryty oraz wysoka wytrzymałość i żywotność sprawiają, że uszczelka redukcyjna pozwala na długotrwałe i bezawaryjne działanie całego systemu hydraulicznego.

Zastosowanie uszczelek redukcyjnych

Uszczelka redukcyjna stosowana jest zazwyczaj w systemach instalacji ściekowych. Jej zadaniem jest uszczelnianie połączeń rur i akcesoriów, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Uszczelka redukcyjna znajduje też zastosowanie podczas uszczelniania rur doprowadzających wodę do miski ustępowej.

Popularność uszczelek redukcyjnych

Uszczelka redukcyjna jest niezwykle popularnym elementem wykorzystywanym do uszczelniania połączeń. Do jej największych zalet należy elastyczność sprawiająca, że taki sposób łączenia może być z powodzeniem stosowany do praktycznie wszystkich rur i to o różnych średnicach. Uszczelki redukcyjne dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można znaleźć taki element, który będzie najlepiej pasował do danego systemu hydraulicznego. Dużą zaletą uszczelek jest także ich cena – te elementy uszczelniające można bowiem nabyć w cenie zaczynającej się już od złotówki i zazwyczaj nie przekraczającej kilku złotych.


Opublikowano

w