5 powodów, dla których warto zamieszkać na Mokotowie

Szukasz dogodnej lokalizacji do zakupu mieszkania? Jeśli cenisz sobie dobry dojazd, dostęp do sklepów, restauracji, renomowanych uczelni, zapewne rozważysz jedną z najstarszych i prestiżowych stołecznych dzielnic – Mokotów.

warszawa

Mieszkanie w sercu stolicy

Dzięki linii metra, która przebiega przez Mokotów (stacja Pole Mokotowskie), masz szybkie i komfortowe połączenie z biurowcami, uczelniami, sklepami i pubami, np. znanym i lubianym pubem z tradycjami – Zielona Gęś. Przy pobliskiej stacji metra – Politechnika mieszczą się wydziały renomowanych warszawskich uczelni, np. Politechnika Warszawska, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, a na samym Mokotowie ma siedzibę Szkoła Główna Handlowa.

Inwestycja pod wynajem

Mieszkanie na Mokotowie może być inwestycją pod wynajem. W tej lokalizacji mieszczą się siedziby firm, np. banki, korporacje. Mieszkanie możesz podzielić na pokoje i wynajmować kilku pracownikom, dzięki temu zarobisz nawet kilka tysięcy miesięcznie. Możesz zajmować się tym samodzielnie lub zlecić agencji, która zadba o lokatorów, pobierając prowizję. Nie zabraknie też studentów, szukających mieszkania blisko uczelni.

Zielone tereny

Mimo, że Mokotów zapewnia dostęp do wszystkich atrakcji dużego miasta: sklepów, restauracji, uczelni i siedzib firm, nie brakuje tu terenów zielonych, jak sławne Pola Mokotowskie, gdzie można jeździć a rowerze, udać się z dziećmi na plac zabaw lub wybrać na spacer z drugą połówką, czy po prostu rozłożyć na kocu z książką i celebrować życie.

Kultura osobista

Mokotów to jedna z ulubionych dzielnic aktorów. Będziesz tu mieć eleganckich sąsiadów. Masz szansę poznać ambitną partnerkę, możesz czuć się bezpiecznie. Tego samego nie można powiedzieć o innych dzielnicach Warszawy, jak Praga, gdzie jest sporo mieszkań komunalnych i strach iść wieczorem na spacer.

Nowe inwestycje

Mimo, że Mokotów jest starą dzielnicą, wciąż deweloperzy stawiają tu nowe bloki. Możliwość zakupu mieszkania na prestiżowym osiedlu, gdzie można wszystko urządzić po swojemu, nie usuwając pamiątek po poprzednich lokatorach, to jedno z najwspanialszych życiowych doświadczeń. Dzieci podziękują ci kiedyś, że nie muszą dojeżdżać do szkoły, uczelni, ani na spotkanie ze znajomymi.

Podwarszawskie miejscowości mają swój urok, jednak wiele osób, początkowo zmęczonych miejskim tempem, nie wytrzymuje stagnacji i samotności wielkiego domu na obrzeżach miasta. Męczą ich też dojazdy i brak dostępu do dobrodziejstw kultury, które na Mokotowie są na wyciągnięcie ręki.

Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w