baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Wózki widłowe używane i nowe – co się opłaca?

Firmy zajmujące się sprzedażą wózków widłowych oferują wózki nowe oraz używane, które przed trafieniem do oferty poddawane są procesowi odnowy. Zdecydowanie się na kupno urządzenia używanego wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania, co związane jest m.in. z renowacją wózka. Znalezienie odpowiedniego wózka używanego zgodnego z indywidualnymi potrzebami klienta ułatwia elektroniczny kreator wyszukiwania.

Zalety nowych wózków widłowych

Nowe wózki widłowe są urządzeniami dostępnymi niemal od ręki przy minimum formalności. Z tego powodu na ich zakup najczęściej decydują się osoby, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu produktu. Inną istotną zaletą nowych pojazdów jest fakt, iż w całości wyposażone są w nieeksploatowane, oryginalne części, co gwarantuje ich dłuższą żywotność. Wózki widłowe, zarówno nowe jak też używane, znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu oraz transportu przy pracach o charakterze załadowczo-wyładowczym. Nowoczesne wózki przyczyniają się do zmniejszenia nakładu pracy przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektywności i wydajności, a także bezpieczeństwa pracowników.

Używane wózki widłowe – czy ich zakup się opłaca?

Decyzję o zakupie używanego wózka widłowego najczęściej podejmują osoby z bardziej ograniczonym budżetem. Szybsze i sprawniejsze wyszukanie używanego urządzenia, które spełni indywidualne wymagania określonego klienta jest możliwe dzięki elektronicznemu kreatorowi wyszukiwania wózków. Ta nowoczesna technika pozwala na wygodną komunikację drogą elektroniczną kupującego z firmą. Używane wózki przed trafieniem do oferty sprzedaży poddawane są procesowi gruntownej renowacji. Do wszelkich napraw urządzenia wykorzystuje się oryginalne części zamienne. Każdy używany wózek widłowy przechodzi obowiązkowe badania techniczne podporządkowane wymogom UDT, czyli Urzędu Dozoru Technicznego, co gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Używane wózki podlegają klasyfikacji na trzy kategorie według stanu technicznego, roku produkcji akumulatora i wózka oraz wyglądu powłoki lakierniczej. Tymi kategoriami są: brąz, srebro oraz złoto. Wózki z klasy brązu nie posiadają gwarancji, powłoka lakiernicza nie jest odświeżona, a akumulator określany jest jako sprawny, ale nie nowy. Urządzenia z kategorii srebra poddawane są odświeżeniu powłoki lakierniczej i otrzymują trzymiesięczną gwarancję. Klasa złota używanych wózków widłowych zapewnia gwarancję na okres 6 miesięcy, nowy akumulator oraz zupełnie odnowioną powłokę lakierniczą.


Opublikowano

w

Tagi: