baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Wszystko co musisz wiedzieć na temat malowania sufitu

Wszystko co musisz wiedzieć na temat malowania sufitu

Choć malowanie sufitu nie należy może do najprzyjemniejszych czynności i przez wiele osób traktowane jest jako zło konieczne, to wpływa wyraźnie na wygląd całego pomieszczenia. Nieestetyczne plamy czy zacieki na suficie nie wyglądają estetycznie i psują kompozycję wnętrza. Spójrz co warto wiedzieć na temat malowania sufitu.

Zasady malowania sufitu

malowaniePrzymierzając się do malowania sufitu warto pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach, które sprawią, że efekt pracy będzie najbardziej zadowalający. Po pierwsze, by farba do sufitu mogła prezentować się na jego powierzchni jak najlepiej, niezbędne jest przeprowadzanie prac w odpowiedniej temperaturze. Najlepsza będzie temperatura powietrza oscylująca między 15 a 20 stopni. W pomieszczeniu, w którym ma się odbywać malowanie nie powinna również panować zbyt duża wilgoć, ale nie powinno być także zbyt sucho. To oznacza, że zamiast zimowych mrozów oraz letniego skwaru, najlepiej na malowanie wybrać wczesną wiosnę lub jesień.

Pamiętaj, że nawet jeśli malujesz także całe ściany, prace należy rozpocząć od malowania sufitu. Przed nałożeniem farby należy jednak zadbać o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. To oznacza zabezpieczenie sprzętów i mebli, których nie możesz wynieść do innego pokoju za pomocą folii malarskiej i przytwierdzenia jej taśmą. Podłogi i kaloryfery również zakryj folią, taśmą natomiast zabezpiecz framugi okien czy listwy przypodłogowe. Wszystkie te kroki pozwolą Ci utrzymać mieszkanie bez szwanku i nie zachlapać go farbą.

Przygotowanie do malowania i malowanie

Jeśli pomieszczenie jest już gotowe do malowania, czas przejść do kolejnego etapu prac. Jest nim przygotowanie powierzchni sufitu. By efekt malowania był jak najlepszy, powierzchnia musi być gładka, bez ubytków, uszkodzeń oraz zabrudzeń. Do oczyszczenia sufitu najlepiej użyć mydła malarskiego, które bez trudu poradzi sobie z brudem, kurzem oraz lekkimi plamami. Jeśli sufit pokrywają zabrudzenia z sadzy lub tłuste plamy, wówczas konieczne może okazać się zakupienie preparatu służącego do ich usuwania. W przypadku plam trudnych do usunięcia, można je też przykryć farbą podkładową.

Jaka farba na sufit będzie najlepsza?

Dostępne w sprzedaży farby na sufit spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź farby sufitowe i wybierz tę, która odpowiada Ci w najwyższym stopniu. Jednym z polecanych preparatów jest na przykład MAGNAT Non-Reflex, która pozwoli stworzyć matowe, antystatyczne, odporne na rozwój grzybów i pleśni oraz antyrefleksyjne powłoki. To oznacza, że promieniowanie UV/UVC nie wpływa na trwałość białego wymalowania. Jeśli natomiast marzysz o ultra matowym efekcie wymalowania na suficie, wybierz MAGNAT Ultra Matt. Jest to lateksowa farba, której recepturę oparto o innowacyjną technologię zapobiegającą przenikaniu promieniowania UV. Dodatkowo zapewnia też w pełni matową powłokę. Malując sufit przy pomocy tej farby można mieć pewność, że powłoka będzie odporna na żółknięcie i sufit utrzyma się w nieskazitelnym stanie przez długi czas.


Opublikowano

w

Tagi: