4 genialne sposoby na odświeżenie starego pokoju bez remontu

Masz już dość swojego pokoju, ale z jakichś przyczyn nie możesz go wyremontować? Jesteś zmęczony patrzeniem na podniszczoną sypialnię? Irytują Cię coraz częstsze komentarze gości, że salon wygląda jak sprzed wieku? Oto 4 pomysły na to, jak możesz odmienić swoje mieszkanie, i to bez rozpoczynania remontu!

Doskonale znamy irytujące porady, w których „lekka” zmiana wystroju wnętrza polega na przemalowaniu ścian, zerwaniu tapety lub usunięciu wykładziny i położeniu paneli. Odpręż się. My obiecaliśmy transformację pokoju bez remontu, a słowa dotrzymujemy zawsze.

Niebanalne szablony na ścianę

4 genialne sposobyPodczas gdy ingerowanie w całość ściany – malowanie jej lub tapetowanie – pochłania dużo czasu i pieniędzy, poza tym wymaga zabezpieczenia mebli, a najlepiej wyniesienia ich z pokoju, my proponujemy rozwiązanie prostsze i szybsze: szablony na ścianę. Za pomocą gotowych wzorów i farby bądź spray nadasz pomieszczeniu nowego życia.

Przebieraj zarówno w kształtach samego szablonu, jak i kolorach farby/sprayu. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz pewny, czy wybrana właśnie farba pasuje do barwy Twoich ścian, możesz zapytać o to pracownika sklepu.

Dekoracje miękkie: koce, poduszki, zasłony, dywaniki

Miękkie elementy wyposażenia wnętrz są dostępne w wielu wariantach i kolorach, a przy tym atrakcyjne cenowo. Wymieniając stare poduszki na nowe, odświeżysz wygląd nie tylko łóżka, ale i całej sypialni. A jeśli nie potrzebujesz nowych poduszek, możesz skusić się na same poszewki, a nawet… uszyć je samodzielnie!

Poza poduszkami warto zdecydować się na puchaty koc, wzorzysty dywan i pasujące do nich kolorystycznie zasłony. Tego typu elementami wpływa się na nastrój osób przebywających w pomieszczeniu, a co za tym idzie również jego odbiór.

Okleiny i naklejki na meble

sposoby na odswiezenieWymiana mebli to poważniejsza decyzja oraz większy koszt. Na szczęście nie znaczy to, że pomimo braku czasu na jeżdżenie do sklepów lub z uwagi na niewystarczające fundusze jesteś skazany na stare i zniszczone szafki.

Doskonałym rozwiązaniem jest zainwestowanie w naklejki lub okleinę na meble. Różni je głównie to, że naklejki są mniejsze i nie zmieniają podstawowego koloru czy faktury mebli. Ich użyjesz raczej dla przełamania monotonii, zwłaszcza w pokoju dziecięcym – w sklepach dostępnych jest mnóstwo naklejek z bohaterami popularnych bajek. Z kolei sprytnie dobrana okleina na meble zupełnie odmieni Twoje szafy.

Tablica korkowa

Tak niewiele trzeba, by ziścić marzenia. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest zawieszenie w pokoju dużej tablicy korkowej – im większa, tym lepsza – i przypinaniem do niej wszystkiego, co Cię cieszy, inspiruje i motywuje. Wielokolorowa tablica pełna Twoich ulubionych motywów sprawi, że chętniej będziesz przebywać w nielubianym dotąd pokoju.

Z czasem – kiedy już przekonasz się, co dominuje na Twojej tablicy korkowej – możesz dopasować do tego inne dodatki. Przykładowo, jeśli zebrałeś dużo pocztówek i wycinków z gazet dotyczących dalekich podróży nad ocean, wybierzesz się do sklepu po zwiewne firanki, delikatny błękitny dywan bądź turkusowe poduszki. A jeśli pełno jest tam starych czarno-białych fotografii, być może zechcesz skusić się na białą i czarną okleinę do mebli, z których wykonasz wzór a la szachownica.


Opublikowano

w