Budowa domu tańsza niż zakup mieszkania

Obecnie budowa domów dzięki rozwiązaniom alternatywnym staje się tańsza od zakupy mieszkania, ponadto koszty eksploatacji takiego budynku również są tańsze!

domdrewMowa tutaj oczywiście o domach budowanych w technologii kanadyjskiej, norweskiej – krótko mówiąc jest to budowa z wykorzystaniem drewnianego szkieletu budynku. Jednak drewno użyte do konstrukcji budynku jest specjalnie ku temu przygotowane. Więc nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo.

Przygotowanie takiego drewna wygląda następująco:
Drewno jest suszone komorowo do wilgotności poniżej 18 %. Czterostronnie strugane oraz impregnowane na etapie produkcji przeciw owadom i grzybom oraz utrudniającym palność drewna preparatem Fobos M2f. Suszenie komorowe drewna w wysokiej temperaturze zabija zarodniki grzybów i pleśni a także powoduje, że drewno utrzymuje stabilny wymiar i nie pracuje na skręcanie (nie wypacza się).

Konstrukcja domu wykonana z tak specjalnie przygotowanego drewna powinna zapewnić jego trwałość na okres około 150lat!. Warto również dodać że producenci takich domów udzielają gwarancji na około 25-30lat. Technologia domów z drewna zagościła na polskim rynku kilka lat temu i na razie jest gałęzią rozwijającą się ale trzeba przyznać, że daje ciekawą alternatywę na własny kąt.

Dzisiejszy dom z drewna, wygląda dokładnie tak samo jak dom murowany jest tak samo bezpieczny, a ponadto jest bardziej energooszczędny, ekologiczny oraz zdrowszy, ponieważ ten dom oddycha. Termoizolacje zapewniają wełna mineralna, oraz izolacja zewnętrzna, które w sumie obniżają współczynnik przenikania ciepła dużo niżej aniżeli wartości referencyjne.

Co ciekawe budowa takiego domu trwa najwyżej 3 miesiące do momentu wprowadzenia, co dodatkowo wpływa na ich atrakcyjność, nic więc w tym dziwnego że w krajach takich jak kanada czy USA budowa domów w tej technologii sięga aż 80% całej branży budowlanej.


Opublikowano

w