Budowa okien do poddaszy

Okna do poddaszy firmy VELUX mogą być one stosowane w dachach o różnych kątach nachylenia połaci dachowej i dowolnych pokryciach dachowych, od oranżerii w mieście po domek letniskowy na wsi.
Okna VELUX łączą w sobie niepowtarzalny wygląd z najwyższą jakością produktów, co w rezultacie dało możliwość stworzenia pełnego asortymentu wyrobów, w których niecodzienne rozwiązania występują jako standard. Dzięki naszej szerokiej ofercie na pewno znajdziecie Państwo rozwiązanie, które zaspokoi Wasze potrzeby.

Budowa okien VELUX:

VELUX oferuje możliwości wyboru szyb, łącznie z energooszczędną szybą THERMO-STAR.
Zabezpieczenie powierzchniowe. Wszystkie okna VELUX są lakierowane. Okna GZL dostarczane są z obróbką BASEfinish, która chroni je przed wilgocią i zabrudzeniami. Okna GGL i GHL dostarczane są z obróbką TOPfinish, co zapewnia ich niezwykłą gładkość
i trwałość.
Proces trójwarstwowego klejenia drewna służy podniesieniu estetyki jak też zapewnia stabilność oraz
wytrzymałość skrzydła i ościeżnicy.
Odprowadzanie wilgoci.
Wbudowane kanały drenażowe
odprowadzają wilgoć na zewnątrz, aby zapobiec kondensacji pary wodnej
w warunkach zwiększonej wilgotności.

czesci okna1. OŚCIEŻNICA / 2. SKRZYDŁO Wykonane z laminowanego drewna sosnowego najwyższej jakości. Zabezpieczone bezbarwnym środkiem impregnującym. Ponadto okna typu GGL i GHL wykończone są w technologii TOPfinish, zabezpieczone bezbarwnym lakierem wodnym.
3. SZYBA Wszystkie okna VELUX wyposażone są w jednokomorowe szyby zespolone. Dostępne są różne warianty zestawów szyb. Specjalna uszczelka drenażowa odprowadza potencjalną kondensację pary wodnej na zewnątrz okna.
4. ZAWIASY CIERNE Umożliwiają ustawienie skrzydła w dowolnej pozycji do wentylacji oraz obrót o 180° w celu łatwego umycia zewnętrznej powierzchni szyby. Nie wymagają smarowania.
5. GNIAZDO ZASUWKI
6. ZASUWKA BLOKUJĄCA Pozwala na zablokowanie okna w pozycji uchylonej zabezpieczając przed np. otwarciem przez dzieci oraz blokuje odwrócone o 180° skrzydło umożliwiając swobodne umycie zewnętrznej szyby.
7. AKCESORIA Wszystkie okna wyposażone są w elementy ułatwiające montaż akcesoriów.
8. TABLICZKA ZNAMIONOWA Wszystkie okna VELUX posiadają tabliczkę znamionową z oznaczeniem typu i rozmiaru okna, pozwalającą na łatwy dobór wyposażenia dodatkowego.
9. GÓRNE OBLACHOWANIE OKNA
10. BOCZNE OBLACHOWANIE OŚCIEŻNICY
11. DOLNE OBLACHOWANIE OŚCIEŻNICY
12. DOLNE OBLACHOWANIE SKRZYDŁA Zewnętrzne oblachowania wykonane są z aluminiowej blachy pokrytej lakierem w kolorze szarej umbry. Nie wymagają konserwacji. Na zamówienie może być dostarczone oblachowanie wykonane z blachy miedzianej.

Typy okien VELUX:

velux1OKNO GZL Z OSIĄ OBROTU W POŁOWIE DŁUGOŚCI SKRZYDŁA
Okno do poddaszy GZL otwierane jest za pomocą uchwytu w górnej części skrzydła. Możliwe jest również obrócenie skrzydła o 180° w celu umycia szyby zewnętrznej i zablokowanie go w tej pozycji za pomocą zasuwki. Okno GZL może być instalowane we wszystkich materiałach pokryciowych, w dachach o kącie nachylenia od 15° do 90°.
OKNO GZL MOŻNA ŁĄCZYĆ z:
– kołnierzami: do pojedynczej instalacji i KOMBI,
– wewnętrznymi akcesoriami: rolety żaluzje rolety plisowane rolety typu „sjesta”,
– zewnętrznymi akcesoriami: markizy,
– akcesoriami do zdalnego otwierania: drążki cięgna
OKNO GGL wyposażone jest dodatkowo w klapę wentylacyjną połączoną z uchwytem otwierającym. Otwarcie klapy wentylacyjnej umożliwia dopływ powietrza gdy okno jest zamknięte. Wbudowany filtr powietrza zapobiega przedostawaniu się sie do wnętrza kurzu i owadów.

velux2OKNO GHL O PODWÓJNYM SPOSOBIE OTWIERANIA
Okno o podwójnym sposobie otwierania, wyposażone jest w dolnej części w klamkę, dzięki czemu skrzydło może być uniesione do góry. Ponadto otwierane jest za pomocą uchwytu w górnej części skrzydła. Pozwala to na łatwe operowanie skrzydłem okiennym i zablokowanie go w pozycji do mycia (obrót o 180°) za pomocą zasuwki. Dodatkowo okno to posiada klapę wentylacyjną, za pomocą której możemy wentylować pomieszczenie przy zamkniętym oknie. Mogą, być instalowane ze wszystkimi materiałami pokryciowymi w połaci dachowej o kącie nachylenia od 15° do 55°. Ten typ okna może służyć jako droga ewakuacji z zagrożonego pomieszczenia.
OKNO GHL MOŻNA ŁĄCZYĆ z:
– kołnierzami: do pojedynczej instalacji i KOMBI,
– wewnętrznymi akcesoriami: rolety żaluzje rolety plisowane rolety typu „sjesta”,
– zewnętrznymi akcesoriami: markizy.

velux3WYŁAZ DACHOWY GVT został specjalnie zaprojektowany dla potrzeb dekarzy oraz kominiarzy. Jako okno technologicznie przeznaczony jest do poddaszy nieużytkowych.
Wyłaz posiada możliwość otwierania na prawą lub lewą stronę. Skrzydło otwiera się do kąta 90°, wówczas blokuje się samoczynnie, uniemożliwiając nagłe zamknięcie się podczas prac na dachu. Uchwyt otwierający może być zablokowany w trzech różnych pozycjach umożliwiających stopniowanie wentylacji.
Wyłaz może być instalowany w połaci dachowej o kącie nachylenia od 20° do 65°, zarówno z płaskimi, jak i profilowanymi materiałami pokryciowymi, o wysokości profilu do 60 mm.

Dobrze wybrane okno to również sposób na naturalne oświetlenie domu.


Opublikowano

w

Tagi: