Co trzeba wiedzieć o pompach śrubowych?

Jak wiadomo na rynku mamy wiele różnych pomp, a jednymi z najczęściej stosowanych w przemyśle są pompy spożywcze, a do nich możemy zaliczyć pompy śrubowe, które możemy również zakwalifikować do kategorii pomp wyporowych obrotowych, których cechą charakterystyczną jest to, że mogą samozasysać ciecz pompowaną.

pompa srubowaPodczas działania pompy rotor ten robi w stratorze ruch obrotowo-krążący, e ciecz ulega przetłaczaniu. Jest to możliwe przez to, że podczas pracy obszar ssania jest odseparowany od obszary tłoczenia, poprzez tak nazywaną linię uszczelniającą. Ta właśnie pompa może dokonywać ssania bez najmniejszego problemu, również cieczy które są bardzo lepkie, a ponadto w ich składzie znajdują się ciała stałe, które charakteryzują się zaokrąglonymi kształtami, a ich wymiar jest uzależniony od wielkości pompy..

Jakie zastosowanie mają pompy śrubowe?

Pompy śrubowe mają zdolność do tego, żeby zapewnić wysokie przepływy nie tylko w bardzo rzadkich cieczach, ale również w tych niezwykle gęstych, dlatego też mogą być one wykorzystywane do przewożenia, na przykład paliwa, win, jak również innych tego typu artykułów. Ponadto mają one również wiele zastosowań w zakresie przemysłu. Ponadto pompy, które mają pojedynczą śrubę, jak również pompy śrubowe Archimedesa, możemy stosować po prostu do transportowania wody, którą możemy przenosić w pompach wlotowych do ścieków, idealnie będą one pasowały również do pompowania wody burzowej, czy też odprowadzania ścieków przemysłowych. Ponadto pompy te charakteryzują się niezwykle wysoką prędkością przepływy pomp wyporowych, dlatego też będą idealne dla takich osób, które na co dzień mają do czynienia z płynami, które ciężko przenosić, a jednak muszą one być przenoszone błyskawicznie. Można je również stosować do ropy naftowej, jak również olejów, czy też paliw, które są niezwykłe lepkie.

Co musimy wiedzieć o zaletach pomp śrubowych?

Przede wszystkim zaletami tych pomp są bezzaworowa budowa, do tego charakteryzuje je proporcjonalność przepływu w zakresie prędkości obrotowej, jaką ma silnik. Ponadto zapewniają one zmianę kierunku przepływu. Dzięki temu, przy wykorzystaniu tych pomp, można tłoczyć wiele różnych mediów, w zależności od działalności.

Tekst partnera


Opublikowano

w