Czym są farby tablicowe i jakie jest ich zastosowanie?

Farby tablicowe zyskują coraz większą popularność, a mimo to nadal wiele osób, planujących remont swojego mieszkania, zastanawia się czy warto postawić na tak oryginalne malowanie. Czym są farby tablicowe? Jakie jest zastosowanie tego typu produktów? Wyjaśniamy wszystkie tajemnice wyjątkowych emalii.

Farby tablicowe – co to takiego?

tablicaPopularne farby tablicowe to innowacyjny produkt, który został wprowadzony na rynek w celu zaspokojenia oczekiwań najbardziej wymagających klientów oraz zaproponowania w aranżacji wnętrz nieszablonowych rozwiązań. Słownikowa definicja mogłaby opisywać produkty tablicowe w następujący sposób: to rodzaj akrylowej farby dekoracyjnej o matowym wykończeniu, która pozwala przekształcić malowaną powierzchnię w dowolnym pomieszczeniu w tablicę, po której można pisać kredą.

Dzięki takim produktom, jak farby tablicowe, zyskujemy niezwykle ciekawy sposób aranżowania przestrzeni w domach i mieszkaniach. Farba tablicowa początkowo występowała tylko w jednym kolorze – czarnym – co sprawiało potęgowała wrażenie pisania po szkolnej tablicy i pozwalało przenieść się na chwilę w beztroski świat dziecka. Obecnie jednak ilość dostępnych kolorów została znacznie poszerzona i wystarczy sięgnąć po farby jednego z cenionych producentów, by zapewnić sobie dostęp do całej palety odcieni. Nadal znajdziemy w niej czarną farbę tablicową, ale nie zabraknie również tonacji niebieskiego, zielonego, żółtego, szarego czy fioletowego.

Farby tablicowe – zastosowanie

Jakie zastosowanie mają tego typu produkty? Gdzie możemy wykorzystać farbę tablicową? Okazuje się, że mamy do czynienia z produktem bardzo uniwersalnym, który sprawdzi się w wielu różnych miejscach. Jakich dokładnie? Skoro to farba, dająca możliwość pisania kredą, to jeśli w naszym domu są dzieci, to warto wykorzystać ją przede wszystkim do stworzenia kącika zabaw w pokoju malucha.

Co ciekawe, z takiego rozwiązania będą chętnie korzystały nie tylko najmłodsze pociechy, ale również starsze dzieci, dlatego farby tablicowe świetnie sprawdzą się w pokoju nastolatka. Na tym jednak nie koniec. Stworzenie praktycznej ściennej tablicy może stać się bardzo ciekawym akcentem w kuchni. Na takiej powierzchni codziennie można tworzyć nowe treści – od notatek, po listę zakupów, obrazki, czy motywujące cytaty. Dzięki estetycznemu dodatkowi zawsze będziemy mieli również przed oczami przepis na przygotowanie pysznego dania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by farba tablicowa stała się ozdobą jednej ze ścian w naszym salonie, sypialni czy nawet w gabinecie do pracy. To wszechstronne i bardzo praktyczne rozwiązanie.


Opublikowano

w

Tagi: