Ile kosztuje wyposażenie łazienki w 2021 roku?

aranzacja lazienkiNie od dziś wiadomo, że jednym z ważniejszych oraz trudniejszych wyzwań podczas remontu mieszkania jest właśnie remont łazienki. Sam koszt tego przedsięwzięcia jest związany nie tylko z wielkością samej łazienki, ale z jakością i rodzajem wykorzystanych materiałów. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje wyposażenie łazienki w 2021 roku – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Koszt remontu łazienki – od czego zależy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje aranżacja i wyposażenie łazienki w 2021 roku? Jest wiele czynników, od których koszt jest uzależniony. Nie można porównywać łazienki, która będzie remontowana z wykorzystaniem marketowych produktów niskiej jakości do takiej, w której znajdują się produkty tylko i wyłącznie markowe, nowoczesne. Jedna łazienka z drugą może dzielić bardzo duża kwota związana z wyposażeniem. Tak naprawdę koszt remontu może zaczynać się od kilku tysięcy złotych, a kończyć nawet na kilkudziesięciu. Z tego względu postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej materiałom popularnym, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W ich wypadku łatwiej jest kalkulować i oszacować koszt remontu łazienki.

Jednym z większych kosztów remontowych jest zakup płytek. Oczywiście wiele zależy od ich rodzaju etc. Jednak możemy nieco uśrednić tę kwotę. Zazwyczaj wybierane są płytki, których koszt za metr kwadratowy wynosi od 90 do 110 zł. Oczywiście wiele zależy też od tego czy jesteśmy w stanie samodzielnie płytki położyć, czy musimy prosić o pomoc fachowca. Wtedy (w zależności od regionu) glazurnik może żądać podobnej kwoty, do tej zakupu samych płytek. Oczywiście są sposoby, by koszty te nieco obniżyć. Można wybrać płytki, które są po prostu tańsze, lub zastąpić te podłogowe wykładziną PCV, która w ostatnich sezonach wciąż zyskuje na popularności. Można także np. na jednej ze ścian zamiast płytek zastosować specjalną farbę, przeznaczoną do łazienek.

Dobra armatura łazienkowa – ile trzeba zapłacić

wanna wolnostojacaWiele zależy od tego na jakie baterie łazienkowe się zdecydujemy. Obecnie modne są baterie łazienkowe czarne, złote. Wybierając te modele należy zwrócić szczególną uwagę na to jaką posiadają powłokę, tylko bowiem galwaniczna powłoka jest trwała i odporna na zarysowania. Decydując się na czarne baterie, powinno się więc wybierać modele, które cieszą się dobrymi opiniami i pochodzą tylko od znanych producentów. Cena za baterie umywalkową w ich przypadku plasuje się w granicach 400 – 900 zł.

Poza tym koszt baterii łazienkowych uzależniony jest od danych parametrów technicznych i technologii. Droższe są baterie natryskowe z termostatem lub takie, które posiadają specjalne systemy umożliwiające chociażby zmniejszenie kosztów, związanych ze zużyciem wody. Są to np. ograniczniki przepływu. Więcej kosztują też baterie podtynkowe oraz te, które posiadają specjalne powłoki, które to odpowiedzialne są za ich długotrwały blask.


Opublikowano

w