baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Jak zaprojektować poprawną instalację sanitarną w domu?

Budujecie czy remontujecie dom? Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy, o których musicie pamiętać, są instalacje sanitarne. Są one szczególnie ważne, ponieważ są potrzebne już podczas prac budowlanych i remontowych. Zakłada się ją jednak z myślą o późniejszym, codziennym użytkowaniu. Nikt bowiem nie wyobraża sobie życia bez dostępu do bieżącej wody. Wystarczy jeden działający kurek z dostępem do wody i bardzo ułatwia to pracę budowlańcom.

bathroom

Od czego zacząć?

Jak zawsze, od znalezienia dobrej ekipy. Najlepiej szukać firmy, która zajmie się kompleksowym montażem nie tylko instalacji sanitarnej, ale także innych instalacji domowych. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko będzie wykonane w podobnym standardzie, i nie okaże się, że jedna instalacje będzie zawadzała innej. Wszystko oczywiście wykonywane jest według planu, jednak obecność jednej ekipy zdecydowanie ułatwia ogólne prace i sprawia, że przebiega ona sprawniej. Zatem jeśli mamy plan i dobrą ekipę, której możemy bez obaw zaufać, kolejny etap to już wykonanie. Instalacja wodna musi zostać doprowadzona do każdego pomieszczenia, i w tym przypadku nie ma znaczenia, jakie planujemy wykonać ogrzewanie. Zmiany są istotne tylko na poziomie tego, jakie jest wykończenie danego pomieszczenia. Jeśli jest to tylko instalacja CO, konieczne będzie doprowadzenie wyłącznie rury z zimna wodą. Rury z ciepła oraz zimą wodą prowadzone są dopiero do kotła bądź innego urządzenia, które służą do ogrzewania.

Sprawdź usługę na instalacje sanitarne Wrocław.

Przykład instalacji wodnej w systemie trójnikowym

Jest to instalacja, która w domach stosowana bywa najczęściej. Jest tak ze względu na jej niskie koszty. Polega ona na równoległym rozprowadzeniu wody do poszczególnych urządzeń. Ruru natomiast prowadzone są od pionów. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku niskich domów o przynajmniej dwóch kondygnacjach. Musicie wiedzieć, że instalacja sanitarna w domu nie może być kwestią przypadku.

Jeżeli nie odpowiada nam jeden rodzaj instalacji, możemy poprosić firmę o zaproponowanie innej. Ewentualnie poszukać innej firmy. Dobra instalacja sanitarna to taka, która po prostu dobrze działa. Doprowadza wodę do wszystkich pomieszczeń z takim samym ciśnieniem i taką samą mocą. Odprowadza ścieki i zanieczyszczenia płynnie i z odpowiednim ciśnieniem.


Opublikowano

w