Jakie szkło budowlane na balustrady tarasowe i balkonowe

balustradaWykańczając dom lub mieszkanie musimy troszczyć się nie tylko o to, by prezentowało się doskonale, ale również o swoje bezpieczeństwo.

Ważne jest to szczególnie w przypadku rozwiązań architektonicznych, które mają za zadanie nas chronić. Jednym z nich są balustrady balkonowe i tarasowe. Obecnie istnieje wiele rodzajów balustrad, jednakże tymi, które prezentują się najbardziej efektownie są bez wątpienia balustrady szklane. Z jakiego szkła warto je wykonać by mieć pewność, że będą solidne i trwałe? Odpowiedzmy na to pytanie.

Nowoczesne balustrady szklane

Balustrady szklane prezentują się niezwykle elegancko i nowocześnie. Doskonale wpisują się w aktualne trendy w budownictwie. Ich minimalizm sprawia, że nadają budynkom lekkości. Nic więc dziwnego, że cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób obawia się czy szklane balustrady balkonowe są bezpieczne. Szkło kojarzy nam się bowiem z bardzo kruchym materiałem, który łatwo uszkodzić.
Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku balustrad wykorzystuje się szkło budowlane, które cechuje się naprawdę wysoką wytrzymałością. Dzięki temu balustrady szklane mogą być równie bezpieczne jak te, które wykonane są z innego rodzaju materiałów.

Jakie szkło możemy wykorzystać?

W dzisiejszych czasach w przypadku balustrad wykonuje się je z różnych rodzajów szkła. Pierwszy z nich to szkło hartowane, które wyróżnia się naprawdę dużą wytrzymałością. Szkło tego typu nagrzewane jest do temperatury około 600 stopni, dzięki czemu nawet jeśli dojdzie do rozbicia szyby rozpada się ona na małe, nieostre kawałki. Drugim rodzajem szkła budowlanego, który wykorzystuje się w przypadku balustrad jest szkło laminowane. W tym przypadku mamy do czynienia z dwiema szklanymi warstwami, pomiędzy którymi znajduje się folia PVB (poliwinylobutylowa). Gdy dojdzie do stłuczenia tego rodzaju balustrady szklane odłamki zostają przyklejone do folii. Poza tym warto wspomnieć również o tym, że do wyboru mamy zarówno szkło przezroczyste, mleczne jak i dekoracyjne, na którym mogą znaleźć się różnorodne ornamenty. Dzięki temu szklane balustrady balkonowe sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych budynkach.

Producent szkła budowlanego

Niezależnie od tego, jaki rodzaj szkła budowlanego wybierzemy warto pamiętać, że liczy się nie tylko jego typ, ale również rodzaj wykonania. Właśnie dlatego warto postawić na firmy, które są w stanie zapewnić nam najwyższą jakość. Dobry producent dba bowiem o jakość materiałów, precyzję wykonania oraz dokładne sprawdzenie parametrów swoich balustrad. Jedną z firm, której można zaufać jest producent balustrad szklanych Wrocław Nexhed. Oferuje on bowiem szkło balustradowe, które jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Podsumowując, balustrady szklane są tak samo odporne na zniszczenia jak inne rozwiązania, nie należy się więc ich obawiać. Obecnie wysokiej jakości szkło budowlane wyróżnia się bowiem nie tylko estetyką, ale również wytrzymałością. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach możemy wykorzystać jeden spośród wielu różnych wariantów. Dzięki temu znalezienie idealnego rozwiązania nie jest zadaniem trudnym.


Opublikowano

w

Tagi: