Konstrukcje szklane

Na rynku są już firmy projektujące i wykonujące przeszklenia, ścianki działowe ze szkła, szklane drzwi wewnętrzne i szklane drzwi przesuwane.

Otwieranie nowych możliwości

szklane drzwiOferując linię drzwi DesignPlus proponujemy Państwu nowe, niepowtarzalne możliwości aranżacji wnętrz. Wybierając produkt łączący w sobie dwa szlachetne materiały, jakimi są drewno i szkło osiągamy optymalne doświetlenie, jednocześnie uzyskując wrażenie lekkości, a także optyczne powiększenie wnętrza. Jest to idealny sposób na aranżację niedoświetlonych korytarzy, holi, schodów. Swoista lekkość tak uzyskanych „przesłon” zdaje egzamin zarówno w większych, jak i w małych pomieszczeniach. Stąd ich częste zastosowanie w kuchniach, jadalniach, pokojach dziennych, ogrodach zimowych. W Europie zachodniej drzwi szklane przebojem zdobyły rynek drzwi wewnętrznych. Wyjątkowość i niepowtarzalność drzwi DesignPlus wynika z tego, że są one każdorazowo wykonywane na indywidualne zamówienie, dając Państwu nieograniczone możliwości realizacji własnych pomysłów.

Szklane skrzydła są bezpieczne

Odporne na uderzenia, wstrząsy i wyginanie, niż zwykła szyba o tej samej grubości. Szkło hartowane o grubości 8 mm wytrzymuje upadek stalowej kuli o ciężarze 0,5 kg z wysokości 2 m. Dla porównania taka kula rozbija szybę niehartowaną o tej samej grubości, spadając z wysokości 0,3 m. Skrzydła drzwi DesignPlus wykonane są z tego samego rodzaju szkła, co szyby samochodowe, ale są dwukrotnie grubsze, co w istotny sposób zwiększa ich wytrzymałość. Szyba hartowana może ulec stłuczeniu w wyniku Świadomego, mocnego uderzenia ostrym narzędziem, takim jak młotek lub siekiera i wtedy rozpada się na niewielkie, bezpieczne, tępokrawędziaste odłamki. Wszystkie klasyczne przeszklone drzwi drewniane posiadają szyby niehartowane o grubości do 4 mm.

Katalog drzwi szklanych DesignPlus

Drzwi szklane świetnie wkomponowują się zarówno w nowoczesne, jak i stylowe wnętrza. Rozświetlone i powiększone optyczne pomieszczenia nabierają indywidualnego wyrazu i ekskluzywności. To właśnie szeroka gama szkła co do rodzajów faktury, koloru, stopnia przejrzystości, możliwości zdobniczych powoduje, iż jest to obecnie jeden z najmodniejszych materiałów, po który sięgają dekoratorzy styliści, architekci.

Profile z izolacją termiczną (ciepłe) i bez izolacji termicznej (zimne), kolorystyka dowolna RAL.
Nowość kolory metaliczne ESTE.

  • okna i witryny
  • drzwi wewnętrzne i zewnętrzne do budynków prywatnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej.
  • fasady.

Opublikowano

w