Mieszkanie w Warszawie – gdzie?

Gdańsk, Radom, Wrocław…Jak Polska długa i szeroka, wszędzie powstają nowe osiedla i bloki.

warszawaOczywiście nowe inwestycje nie omijają też Warszawy. Jednak wybór lokalizacji jest ogromny. Gdzie kupić mieszkanie? Jakim kryterium się kierować?

Zanim przejdziemy do najlepszych lokalizacji, należy pamiętać, że kwestia wyboru miejsca jest bardzo indywidualna. Zależy np. od lokalizacji naszej pracy, bliskości przedszkoli i szkół, jeśli mamy dzieci, czy innych osobistych upodobań (np.aktywnym fizycznie będzie odpowiadała bliskość parku czy dobrej siłowni). Powinno nam się podobać nie tylko mieszkanie, ale okolica ,w której będziemy mieszkać – ci, którzy cenią sobie spokój, będą szczęśliwsi w otoczeniu lasów, na peryferiach niż w centrum i odwrotnie, „mieszczuchy” nie odnajdą się z daleka od zgiełku miasta.

Jakie są więc najciekawsze lokalizacje, w których znajdziemy mieszkania na sprzedaż? Jednymi z najpopularniejszych dzielnic, w których mieszkańcy stolicy chcą kupować mieszkania są Bielany, Mokotów, Ochota, Śródmieście i Żoliborz. O ile popularność dzielnic takich jak Śródmieście nie dziwi, to duży skok popularności notują ostatnio Bielany. Dlaczego mieszkania na bielanach są tak popularne? Powstaje tu bardzo dużo inwestycji deweloperskich, jest więc w czym wybierać. Dzielnica jest zielona i w miarę cicha, a jednocześnie oferuje wszystko, co potrzebne jest do wygodnego życia. Są tu cukiernie, kawiarnie, szkoły, markety, punkty usługowe. W weekend można zaś wybrać się do parków miejskich lub Lasu Bielańskiego, a nawet Puszczy Kampinoskiej. Wiele inwestycji powstaje tak, aby mieszkańcy mogli swobodnie dotrzeć do centrum – tramwajem, autobusem lub metrem. W zakorkowanej Warszawie mieszkanie przy metrze to bardzo duże udogodnienie. Na Bielanach mamy więc połączenie spokojnej, zielonej dzielnicy z miejscem, które jest skomunikowane z centrum – każdy więc znajduje coś dla siebie.

Inną popularną dzielnicą, która nie zawsze przodowała w rankingach nowych inwestycji deweloperskich, jest Mokotów . Ta największa dzielnica Warszawy zachęta dziś licznymi terenami zielonymi, ofertą kulturalną , centrami handlowymi i dobrą infrastrukturą.

Jak widać, Warszawa ma do zaoferowania kilka ciekawych lokalizacji, które stają się coraz popularniejsze.Warto sprawdzić inwestycje, które w nich powstają i zastanowić się nad przeprowadzką w tamte rejony.


Opublikowano

w