Oscylatory – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Oscylatory są stosowane przede wszystkim w maszynach i urządzeniach, które w głównej mierze służą do sortowania i transportu. Dzięki charakteryzującej je niskiej częstotliwości, ich największą zaletą jest izolacja przenoszonych na podłoże drgań, które występują przede wszystkim w momentach startu i rozruchu wybranych maszyn oraz urządzeń.

Maszyny, które nie są wyposażone w oscylatory, muszą posiadać specjalne elementy. Mowa o ogranicznikach i bocznych prowadzeniach. Ich występowanie łączy się jednak z wysokimi kosztami przeglądu i obsługi. Właśnie z tego powodu znacznie ekonomiczniejsze jest stosowanie oscylatorów.

Oscylatory to elementy, które charakteryzują się boczną stabilnością. To dzięki niej są w stanie zapobiegać silnym wahaniom, które mają miejsce szczególnie w przypadku urządzeń/maszyn sortowniczych oraz transportowych.

Jakie są główne zalety ich stosowania?

Po pierwsze – dzięki wykorzystywaniu oscylatorów obniżają się koszty przeglądów i obsługi maszyn. Po drugie – oscylatory działają w wysokim zakresie temperatur od -42 ºC do +85 ºC. Po trzecie – dzięki ich zastosowaniu w maszynach nie trzeba montować bocznych prowadzeń i ograniczników.

Oscylatory można znaleźć w ofertach wielu firm specjalizujących się w sprzedaży części do maszyn (w tym także kół zębatych, przekładni oraz kół łańcuchowych itp.), gdzie oferowane są różne rodzaje produktów, m.in. oscylatory typu CH, CH PL, CH HL. W zależności od tego, jakie kąty rozwarcia mają poszczególne elementy, a także jaki rodzaj obciążenia są w stanie utrzymać, mogą mieć różne zastosowanie. To, który oscylator wybrać, jest w pełni uzależnione od indywidualnych cech urządzenia, z którym ma współdziałać. Najlepiej więc zamawiać oscylatory dopiero po dokładnym sprawdzeniu wybranych parametrów, aby nie generować dodatkowych kosztów, ani nie wydłużać czasu oczekiwania na jego nadesłanie i montaż. Wiadomo bowiem, że każdy przestój w pracy maszyny produkcyjnej czy urządzenia transportowego, może przyczynić się do zwielokrotnienia strat dla przedsiębiorstwa.

TWP Sp. z o.o.
Kościuszki 34
47-400 Racibórz
tel. 784 750 675
tel. 784 750 275


Opublikowano

w