Piękny parkiet na miarę możliwości

Szukając odpowiedniego dla siebie materiału do wykonania podłogi w jakimkolwiek pomieszczeniu w naszym domu spotkamy się obecnie z szerokimi możliwościami.

parkietIstnieje tu szereg atrakcyjnych rozwiązań na które możemy się zdecydować – musimy więc po prostu znać swoje potrzeby aby właściwie w każdym przypadku móc wybrać coś dla siebie idealnego. Jeśli kogoś interesują akurat podłogi drewniane, to powinien zapoznać się z parkietami na stronie www.parkietymarzen.com.pl. Zaliczają się one do najbardziej podstawowych rozwiązań i skrywają w sobie bardzo wiele ciekawych zalet.

Unikalna i pełna uroku podłoga

Do najważniejszych zalet parkietów drewnianych z pewnością może być zaliczony atrakcyjny wygląd. Same w sobie są one dodatkowo bardzo zróżnicowane, przez co w sklepach możemy się spotkać z wieloma różnymi wzorami. Jest to niesamowicie ważne, gdyż dzięki temu dosłownie zawsze będziemy mogli dopasować taką podłogę do naszych osobistych preferencji oraz stylu, jaki pragniemy uzyskać w wybranym wnętrzu. Dodatkowo tego typu podłoga jest bardzo trwała i odporna; można ją wielokrotnie odnawiać i cyklinować, przywracając jej w taki sposób wcześniejszy wygląd. Parkiety wykazują także świetne właściwości izolacyjne.

Jakich mankamentów mamy się spodziewać?

Oczywiście, tak samo jak i w przypadku wszystkich innych typów podłóg, także i parkiet ma kilka mankamentów. Do najistotniejszych z nich zalicza się cena; samo zakupienie materiałów może być niemałym wydatkiem, a ich montaż to oprócz tego dość trudne oraz drogie przedsięwzięcie. Pomimo wspomnianej wcześniej trwałości parkiety mogą być równocześnie dość wrażliwe na różne uszkodzenia mechaniczne. Montując parkiet powinniśmy również mieć na uwadze to, że w takim wnętrzu prawdopodobnie nie będziemy w stanie korzystać z ogrzewania podłogowego.

Dbanie o drewniany parkiet

Gdy dostrzeżemy na naszym lakierowanym parkiecie wyraźne pęknięcia, uszkodzenia, wgniecenia lub przetarcia, możemy spróbować samodzielnie go zaszpachlować i polakierować. Jeśli jednak jest ich dużo i renowacji wymaga cała drewniana podłoga, należy zwrócić się do fachowców. Ci przed jej ponownym lakierowaniem powinni przeszlifować. Niektóre podłogi nie muszą być uprzednio szlifowane, ale większość niestety tego wymaga. Jeżeli powierzchnia podłogi jest znaczna, najczęściej używa się do tego celu cykliniarki. Wycyklinowaną powierzchnię następnie dokładnie się oczyści z kurzu i pyłu, a następnie przeciera wilgotną szmatką z dodatkiem środka odtłuszczającego.


Opublikowano

w

Tagi: