Plafony nowoczesne w twoim wnętrzu – jak je dopasować?

plafonyOdpowiednio dobrane oświetlenie spełnia nie tylko potrzeby estetyczne, ale i gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Decydując się na zakup lamp sufitowych, mamy do dyspozycji wiele możliwości aranżacyjnych. Plafony nowoczesne są produktami uniwersalnymi i ponadczasowymi.

Dlaczego warto postawić na oświetlenie sufitowe?

Plafony przeżywają obecnie swój renesans. Plafon to nic innego jak płaska, dekoracyjna lampa, którą mocuje się bezpośrednio do sufitu lub ściany. Lampy sufitowe mogą stanowić główne źródło światła lub też dodatkowe, w zależności od potrzeb i aranżacji wnętrza. Plafony nowoczesne przybierają rozmaite formy – od minimalistycznych po dekoracyjne. Bogactwo form i oferta ich sprzedaży są tak szerokie, że każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Zakup plafonu to praktyczne rozwiązanie. W przeciwieństwie do lamp wiszących i żyrandoli, lampy sufitowe nie zabierają przestrzeni, dlatego doskonale sprawdzają się w niskich pomieszczeniach. Dodatkowym atutem jest fakt, że plafony wizualnie zwiększają wysokość pomieszczeń i dodają wrażenia przestronności. Są wielofunkcyjne, ponieważ można je także wieszać na ścianach jako oświetlenie boczne. Niebagatelną zaletą jest także łatwość montażu i demontażu. Plafony nowoczesne generują rozproszone światło, co zapobiega męczeniu się oczu.

Gdzie można zawiesić plafony nowoczesne?

Początkowo lampy sufitowe były montowane przede wszystkim w łazienkach i kuchniach. Obecnie plafony nowoczesne wiesza się we wszystkich pomieszczeniach. Sprawdzają się w salonach, gdzie rozproszone światło podkreśla stylistykę aranżacyjną wnętrza. Znaleźć je można w sypialniach, ponieważ emitują ciepłe, niedrażniące światło, które ułatwia relaks. Oświetlenie sufitowe to doskonały wybór w przypadku pokoju dziecięcego. Lampa umieszczona przy samym suficie stanowi bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ znacznie trudniej ją uszkodzić. Wyzwaniem jest także odpowiednie oświetlenie gabinetu lub przestrzeni biurowej. Również w tym przypadku warto postawić na plafony nowoczesne, które są uniwersalne i dodają wnętrzom elegancji.
Lampa sufitowa – główne czy dodatkowe źródło światła?
Główne źródło światła powinno równomiernie oświetlać cały pokój. Należy podkreślić, że plafony nowoczesne mogą spełniać rolę głównego oświetlenia. W tym charakterze montuje się je raczej w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni użytkowej – łazienkach, kuchniach, korytarzach. Idealnym rozwiązaniem do wnętrz o większej powierzchni, np. do salonów, są lampy sufitowe na dwie lub trzy żarówki LED. W tym przypadku warto się także zastanowić nad zakupem plafonu o większych gabarytach. Plafony nowoczesne mogą być montowane jako oświetlenie dodatkowe – wtedy można je umieścić w dowolnej części pomieszczenia. Tym sposobem poszerzają się możliwości aranżacyjne wnętrza, ponieważ za pomocą lamp bocznych można wyeksponować określone elementy wystroju.

Plafony LED a wybór żarówki

Plafony LED cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność i energooszczędność. Jest to rozwiązanie pozostawiające duże pole do popisu, ponieważ wewnątrz lampy możemy umieszczać żarówki o odpowiedniej, wybranej przez siebie barwie. Do wyboru mamy przede wszystkim ciepłe, zimne oraz neutralne żarówki LED. Każda z nich gwarantuje nieco inny efekt, co sprawia, że możemy manewrować światłem według własnych potrzeb. Plafon z żarówką neutralną sprawdzi się jako dodatkowe źródło oświetlenia górnego. Żarówka ciepła nie jest tak intensywna, natomiast podkreśla przytulny nastrój pomieszczenia, dlatego warto ją zamontować np. w sypialni. Żarówki LED o barwie zimnej stosuje się w nowoczesnych aranżacjach. Dobrze się komponują z metalowymi elementami, jak i w wyrazisty sposób oświetlają meble, obrazy i dekoracje.
Plafony nowoczesne jako element wystroju
Wiele mówi się o uniwersalności, prostocie i funkcjonalności lamp sufitowych, nie oznacza to jednak, że plafon jest nudnym rozwiązaniem. Miłośnicy elegancji i designu również znajdą coś dla siebie. Wystarczy, że wejdą na tę stronę https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/. Ozdobna oprawa sufitowa może stanowić rodzaj dekoracji pomieszczenia. Przykładem takiego zastosowania są plafony nowoczesne z kryształami, inspirowane stylem glamour. Równie popularne są lampy sufitowe aranżowane na styl retro, które kojarzą się z klasycznymi, dworkowymi aranżacjami wnętrza. Coraz chętniej kupowane są także minimalistyczne lampy o geometrycznych, niebanalnych kształtach. Oferta sprzedaży oświetlenia sufitowego jest tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie w stosunku do swoich potrzeb, założeń aranżacyjnych i rozmiarów pomieszczenia.