Rolety wewnętrzne – skuteczny sposób na efektowną dekorację wnętrza

roletyRzymskie, plisowane, dzień-noc i klasyczne – na rynku dostępnych jest wiele typów rolet, które pełnią nie tylko praktyczną funkcję. Za ich pomocą możemy także ciekawie urozmaicić stylizację samej wnęki okiennej, ale również całego wnętrza. Wystarczy dobrać odpowiednie rolety, a znakomity efekt mamy gwarantowany.

Montaż rolet wewnętrznych to skuteczny sposób na zaciemnienie pomieszczeń oraz sterowanie światłem dziennym wpadającym do środka. Dzięki nim zapewnimy sobie komfortowe warunki oświetleniowe dostosowane do aktualnych potrzeb. A odpowiednio dobierając rolety do charakteru wnętrza sprawimy, że będzie się ono prezentowało jeszcze lepiej. Rolety wewnętrzne w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach znajdziemy na http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/dekoracja-okna/rolety.html

Rolety rzymskie

rolety castoramaTen rodzaj rolet może być wykonany z różnych materiałów. W produkcji rolet rzymskich stosuje się zarówno naturalny len, jak i delikatniejsze tkaniny. Po podniesieniu materiał układa się w eleganckie, poziome fałdy. W zależności od wybranego modelu materiał może być marszczony lub układać się regularnie. Rolety rzymskie sprawdzą się znakomicie w pokoju dziennym lub sypialni – taka aranżacja doda pomieszczeniu przytulności. Ponadto jeśli zasłonimy okno w ciągu dnia, w salonie zapanuje nastrojowa atmosfera – nie będzie on całkowicie zaciemniony, a jedynie światło będzie stonowane.

Rolety dzień-noc

Składają się one z naprzemiennie ułożonych pasów prześwitującej oraz zaciemniającej tkaniny. Za pomocą mechanizmu możemy dowolnie zmieniać ustawienie rolety, dzięki czemu zapewnimy np. stały dopływ światła dziennego, przy jednoczesnej ochronie przed zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Tego typu rolety są praktyczne i mają minimalistyczne wzornictwo, dlatego będą doskonale pasować do wnętrz urządzonych zgodnie z najnowszymi wnętrzarskimi trendami. Ponadto sprawdzą się bardzo dobrze np. w domowym biurze.

Klasyczne rolety zwijane

Tego typu rolety są najpowszechniej stosowane w naszych domach, ponieważ są uniwersalne. Z powodzeniem możemy je zamontować w różnych pomieszczeniach. Są łatwe w utrzymaniu w czystości i dostępne w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach, dlatego łatwo dopasujemy je do stylizacji wnętrza. Co więcej klasyczne rolety zwijane możemy zestawić również z zasłonami. W takim przypadku rolety będą pełnić funkcję zaciemniającą, a tkanina zawieszona na karniszu będzie zdobić wnętrze.

Dobierając rolety do aranżacji wnętrza warto kierować się rozwiązaniami kolorystycznymi, które już zastosowaliśmy w wystroju wnętrza. Dobry efekt uzyskamy, jeśli barwa rolet będzie współgrała z innymi tekstyliami wykorzystanymi w stylizacji. Ponadto jeśli nie jesteśmy pewni, czy dany kolor będzie pasował do naszych pomieszczeń, najlepiej postawić na stonowane, naturalne barwy – biel, szarości, brązy czy beże będą prezentować się doskonale praktycznie w każdym wnętrzu.


Opublikowano

w

Tagi: