Sprężarki śrubowe – doskonałe narzędzie do zadań specjalnych

Wśród najpopularniejszych rodzajów sprężarek powietrza możemy wymienić takie urządzenia jak kompresory tłokowe, olejowe i bezolejowe, czy spieralne i śrubowe. Właśnie o tych ostatnich – sprężarkach śrubowych – chcemy dzisiaj Wam opowiedzieć. Artykuł z pewnością będzie zrozumiały dla wszystkich specjalistów i laików, niezależnie od poziomu zaawansowania. Przedstawimy krótko charakterystykę, budowę oraz sposób pracy tego narzędzia i powiemy komu na pewno się przyda. Zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej – zapraszamy!

Kompresory śrubowe – dlaczego warto na nie postawić?

kompresorPo pierwsze kompresory śrubowe można nazwać bezawaryjnymi, bezpiecznymi i wydajnymi urządzeniami. Dzięki obrotom specjalnych śrub, które kręcą się wewnątrz cylindra sprężarki i ściskają zgromadzone w nim powietrze. Dzięki uciskaniu gazu zwiększa się jego ciśnienie, a my możemy przystąpić do pracy. Po tego rodzaju sprzęt chętnie sięgają budowlańcy chcący zapewnić zasilanie niektórym narzędziom budowlanym, są także wykorzystywane w kolejnictwie. Spotkamy je w przemyśle maszynowym i farmaceutycznym, ale także w produkcji jedzenia. Kompresor śrubowy na pewno przyda się wszystkim, którzy chcą dostarczyć do układu sprężone powietrze.

Niewątpliwą zaletą sprężarki śrubowej jest cicha i wydajna praca oraz stosunkowo niewielkie wibracje wytwarzane podczas jej pracy. Dodatkowo jest to bezawaryjny, solidny sprzęt. Kupując kompresor starajmy się stawiać raczej na produkty znanych, cieszących się dobrą opinią producentów. Dzięki temu sprzęt posłuży nam w dobrej kondycji przez długie lata pracy. Na pewno odnajdzie się w Twoim garażu, zakładzie pracy lub warsztacie. Sprężarki śrubowe dzielą się na wiele rodzajów zależnie od swojego rozmiaru, mocy i przeznaczenia. W specjalistycznych sklepach odnajdziemy zarówno wielkie kompresory przemysłowe, jak i te mniejsze przystosowane do własnego użytku. Przed zakupem warto zasięgnąć rady specjalisty, na przykład sprzedawcy w sklepie z urządzeniami techniki sprężonego powietrza, albo zapoznać się z opiniami w internecie. Jedynie najlepszy sprzęt daje nam gwarancję wydajnej i bezpiecznej pracy.


Opublikowano

w

Tagi: