baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Środki czyszczące w budownictwie

Jak wiadomo, w życiu codziennym spotykamy się ze środkami czyszczącymi. Zawsze po skończonej pracy przychodzi czas na sprzątanie, które często stwarza nam problem. Tak samo jest przy budowie czy remoncie. Jakich skutecznych środków czyszczących używa się najczęściej?

W tym artykule postaramy się Wam opisać jakie środki gdzie i kiedy używamy.

rimedoZ tego, co wiemy to szczotka i mop ze zwykłym płynem nie wystarczy. Do takiego sprzątania potrzebne będą specjalistyczne środki czyszczące. Aby usunąć zanieczyszczenia powstałe w trakcie remontu, musimy użyć nieco chemii, aby efekt końcowy był zadowalający. Może zacznijmy od podłogi. W momencie, gdy bród wszedł głęboko w fugę zwykłe czyszczenie to za mało i może nie przynieść oczekiwanych efektów. Z pomocą przyjdzie płyn do czyszczenia spoin, w tym fug. Takich środków na naszym rynku jest sporo, różnią się nie tylko ceną, ale i zastosowaniem. Pamiętaj, kiedy będziesz kupować środek do czyszczenia, to musi być odpowiedni do zastosowanych fug, aby nie zniszczyć powstałej już pracy.

Często się zdarza, że po mocowaniu zlewu czy stawiania futryn do drzwi pozostają zanieczyszczenia w postaci resztek silikonu lub pianki. Nie wiesz jak sobie z nimi poradzić? Zalecamy zakupić środek do czyszczenia silikonu, natomiast w przypadku pianki najlepiej sprawdzi się czyścik do pianki poliuretanowej. Oba te preparaty czyszczą szybko i bez większych problemów.

Pod koniec budowy czy remontu zawsze pojawia się problem z zabrudzeniami powstałymi od zaprawy cementowej i aby nie męczyć się z jej usunięciem, zalecamy skorzystanie z preparatu do usuwania zaprawy cementowej. Na naszym rynku znajdziecie między innymi super czyścik Boramax, który poradzi sobie z wykwitami węglanowymi i zabrudzeniami cementowymi.

W dzisiejszych czasach rynek nasycony jest środkami chemicznymi do czyszczenia powierzchni na budowie. Skorzystaj z naszej bogatej oferty, aby bez wysiłku pozbyć się uciążliwych zabrudzeń. Wybierz odpowiednie preparaty i szybko poradź sobie z zabrudzeniami powstałymi w trakcie budowy czy remontu.


Opublikowano

w

Tagi: