baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


W jaki sposób przebudować mieszkanie?

Każdego z nas co pewien czas nachodzi chęć na zmiany. Jedni zmieniają fryzurę, styl ubierania się, auto a inni przebudowują mieszkanie. Da się to zrobić sprawnie i szybko, musimy tylko wiedzieć jak. Pomocny okazać się może specjalista w dziedzinie projektowania pomieszczeń.

Premontoszukajmy kogoś kto dobrze zna się na swojej pracy a nie tylko na dopasowywaniu zasłon do dywanu. Dobry architekt wnętrz musi umieć ustalić, które ściany w mieszkaniu możemy zburzyć czy przestawić, w jaki sposób biegną instalacje itp. Właściwie wykształceni specjaliści w tej dziedzinie są nadal dość trudno dostępni. Można ich oczywiście wyszukać, w dużej mierze w większych miastach i ich usługi bywają kosztowne, ale zdecydowanie powinniśmy poszukać i zainwestować, niż robić coś we własnym zakresie. Oczywiście jeśli idzie o projektowanie wnętrz limeta warszawa dysponuje największą ilością fachowców w tej branży.

Pomyślmy przede wszystkim jakiego typu przebudowy chcemy wykonać w mieszkaniu. Może planujemy mieć kuchnię otwartą na salon, być może chcemy rozbudować pokój kosztem korytarza, albo zamienić oddzielną toaletę i łazienkę w jedno większe pomieszczenie? Możemy też chcieć obniżyć sufity, złączyć dwa pokoje albo podzielić jeden większy. Tak właściwie na tym etapie nic nas nie ogranicza. Dopiero kiedy umówimy się z architektem wnętrz, pokażemy mu plany mieszkania i powiemy czego oczekujemy możemy dowiedzieć się, że dla przykładu nie można wyburzyć ściany między pokojem a kuchnią, albo że musimy zostawić tam odpowiednie wsparcie stropu.

Gdzie szukać pomocy?

Najlepiej fachowca w tej dziedzinie znaleźć w Internecie. Oczywiście na pewno znajdziemy wiele ofert osób zajmujących się aranżowaniem wnętrz, nie mających pojęcia o przebudowach. Musimy uważać i odsiać takich już na początku. Bywa niestety tak, że tacy ludzie zabierają się do planowania przebudowy mieszkania nie wiedząc nic o wymogach konstrukcyjnych, a to może mieć fatalny skutek. W najlepszym wypadku pękaniem ścian, koniecznością poprawek po przebudowach itp. Zwracajmy więc uwagę na to jakiej osobie zlecamy zaplanowanie przebudowy naszego mieszkania. Niema co oszczędzać na dobrych specjalistach, gdyż płacimy również za pewność, że wszystko będzie dobrze zrobione i sufit po paru tygodniach nie spadnie nam na podłogę.

Istnieje dużo miejsc, gdzie można nabyć elementy do budowy. Niedawno wielką popularność zyskały przykładowo wielkie markety budowlane. Ich powodzenie bierze się w pierwszej kolejności z tego, że w jednym miejscu można znaleźć w zasadzie wszystko, co konieczne jest do konstruowania czy remontu domu.


Opublikowano

w

Tagi: