Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wkładem serii UNIFLAM PRESTIGE. Jest to wkład kominkowy wyposażony w wymiennik wodny. Urządzenie oznaczone symbole W720 oparte jest o stalowy korpus, z paleniskiem wyłożonym płytami szamotowymi. Dzięki specjalnemu systemowi wymienników rurowych oraz deflektorów wkład osiąga wysoką sprawność oraz niską emisję spalin. Nominalna moc grzewcza wkładu to 15 kW, lecz jest ona w dużym stopniu regulowana od 4 do 18 kW. Wkład przystosowany jest do pracy w instalacji o układzie zamkniętym, a także w domach wyposażonych w system wentylacji z rekuperatorem.

Płaszcz wodny zbudowany jest z podwójnych ścianek otaczających komorę spalania i dodatkowo dla zwiększenia wymiany ciepła stosuje się płomieniówki, przez które przepływają spaliny. Przestrzeń między ściankami a płomieniówkami wypełnia woda, która ogrzewając się, może zasila instalacje grzewczą.

Tym właśnie różni się ten rodzaj kominka od rozwiązań tradycyjnych, gdzie ogrzewane jest tylko powietrze, a znaczna część ciepła jest niewykorzystywana i ucieka przez komin wraz z gazami spalinowymi.

Wkład kominkowy UNIFLAM W720 PRESTIGE z płaszczem wodnym ref. 859-710 Stalowy wkład kominkowy z uniflampłaszczem wodnym
– moc nominalna: 15 kW
– moc regulowana: 4-18 kW
– moc płaszcza wodnego: 9 kW
– moc regulowana płaszcza wodnego: 2-11 kW
– sprawność: 82%
– średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,0924%
– średnia temperatura spalin: 236 °C
– max. ciśnienie użytkowe: 2 bar
– max. temp. użytkowa wody: 95 °C
– max. długość polan drewna: 45 cm
– pojemność płaszcza wodnego: 56 l
– średnica wylotu spalin: 180 mm
– waga: 210 kg


Opublikowano

w

Tagi: