Zadbać o trawniki

System automatycznego nawadniania

nawadnianie Jest to najnowocześniejszy i najbardziej ekonomiczny, a zarazem najtańszy sposób nawadniania. Ma duży wachlarz zastosowań np, szklarnie, sady, pola, ogrody.
Wspaniały ogród i zielona trawa oraz zdrowe rośliny potrzebują regularnego podlewania. Opady deszczu nie zawsze gwarantują prawidłowe i systematyczne podlewanie, dlatego rośliny wymagają sztucznego nawadniania.
Urządzenie sterujące nadzoruje w dzień i w nocy system nawadniania, a nawet w czasie Państwa urlopu. W czasie opadów, czujnik opadów zapobiegnie włączeniu się urządzenia.
Części z których wykonane są materiały nawodnieni są odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego zimą nie trzeba ich wymontowywać.

Dlaczego sztuczne oświetlenie ?

Sztuczne oświetlenie terenów zielonych umożliwia korzystanie w porze wieczorowej, zarówno z obiektów użyteczności publicznej jak i posesji prywatnych.
Odpowiednio dobrane źródła światła pozwolą optymalnie uwydatnić wykorzystanie obiektu, zarówno funkcje użytkowe obiektu jak i praktyczne np.; oświetlenie wejść, alejek, parkingów, terenów sportowych, jak również podnieść walory estetyczne ogrodów, oczek wodnych, altann, pergoli, i.t.p.
W niektórych przypadkach oświetlenie nocne podkreśla kształty, wielkości, detale oraz szczegóły, wykończenia, które w porze dziennej pozostają niezauważalne.

Elementy drewniane

Drewno w ogrodzie elementy drewniane w architekturze są jednym z najbardziej lubianych i stosowanych materiałów ogrodowych z których wykonane są elementy wyposażenia ogrodów.
Wykonujemy prace na materiałach zakupionych jak i też sami projektujemy i montujemy np. altany, tarasy, meble ogrodowe, pergole, mostki.
Kamień w ogrodziema bardzo wiele zastosowań, a zarazem jest jednym z najtrwalszych materiałów można go wykorzystać na wiele sposobów. Na przykład skalniaki, kostka brukowa, murki.

Pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja roślin, ogrodu umożliwia w pełni wykorzystać walory ogrodu, a co za tym idzie dawać zadowolenie i satysfakcje jego użytkownikom.
Od zabiegów pielęgnacyjnych zależy w dużym stopniu prawidłowy rozwój roślin, dlatego tak ważne jest wykonywanie w prawidłowy sposób i odpowiednim czasie.
Dlatego oferujemy pełen zakres usług pielęgnacyjnych od prac jedno razowych po kompleksową obsługę.
Trawnik – jaki wybrać to zależy od państwa.
Trawnik z siewu tańszy, aczkolwiek czas oczekiwania na efekty to około dwa miesiące, trawnik z rolki jest trochę droższy ale korzystać z niego można zaraz po rozłożeniu.

Zobacz też: O optymalnym koszeniu trawnika


Opublikowano

w