Zraszacze wynurzalne

Aby ogród, działka lub inny teren zielony wyglądał pięknie, trzeba o niego dbać na wiele sposobów. Przede wszystkim rośliny wymagają regularnego podlewania, co może być trudne, jeśli zdajemy się wyłącznie na pogodę. Warto więc zainstalować dobry system zraszaczy, aby nasz ogród czy trawnik zachwycał nas nawet w czasie suszy.

nawadnianie ogrodu

Systemy nawadniające to jeden z najbardziej efektywnych sposobów podlewania roślin w ogrodzie lub na działce. Zraszacze wynurzalne, które mają wiele zalet w porównaniu ze zraszaczami instalowanymi na stałe, mogą być dobrym rozwiązaniem.

Zraszacze są doskonałym rozwiązaniem dla miejsc, które cenią sobie piękno i atrakcyjność, a także bezpieczeństwo użytkowników. Zraszacze trwale osadzone w ziemi i wystające ponad powierzchnię mogą być zabójcze na korcie tenisowym, polu golfowym lub innym trawiastym terenie, na którym dzieci i młodzież uprawiają sport.

Po skończonym podlewaniu chowają się w ziemi

Zraszacze wynurzalne są fantastycznym rozwiązaniem, ponieważ wynurzają się na powierzchnię ziemi pod wpływem ciśnienia wody, a po zakończeniu podlewania chowają się z powrotem do pojemnika w ziemi. Są one całkowicie bezpieczne dla użytkowników, a jednocześnie zwiększają estetykę trawnika lub innej przestrzeni zielonej. Na co dzień nie można ich zauważyć, ponieważ pojawiają się tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Dobrze zaplanowany system nawadniania ogrodu

Aby zraszacze w pełni spełniały swoje zadanie, należy jednak najpierw dokładnie zaplanować cały system nawadniania, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Liczba zraszaczy i ich zasięg muszą być dostosowane do specyficznych wymagań danego obszaru.

Ważna jest również jakość elementów składających się na system nawadniania. Jeśli chcesz, aby działały one skutecznie i stabilnie przez wiele lat, musisz przede wszystkim zadbać o to, aby pochodziły od niezawodnej i uznanej marki. Najpopularniejszymi zraszaczami w modelach Emergent są zraszacze Hunter i Rain Bird, które mają długą historię bezawaryjnego działania. Inwestując w dobre systemy nawadniające, możemy być pewni, że będą one dobrze funkcjonować przez wiele sezonów.