Zalety domu drewnianego

Dawniej normą były domy drewniane. Były one bardzo popularne mniej więcej do połowy XX wieku. Później, wraz z rozwojem techniki budowania domów murowanych, domy drewniane straciły swoją popularność. Obecnie decyzja o budowie domu drewnianego jest dość nieprzeciętna, ale też i modna. Domy z bali mają wiele zalet i pod wieloma aspektami przewyższają domy murowane. Technologia poszła naprzód. Domy drewniane to łączenie tego, co dobre z wcześniejszych czasów z tym co dobre współcześnie.

domDomy z bali buduje się raczej na obrzeżach miast oraz terenach nadmorskich i górskich. Tam zyskały swoją największą popularność. Domy drewniane mogą często kojarzyć się nam z tymi w Stanach Zjednoczonych, jednak polskie domy są bardziej wytrzymalsze (buduje się je na całe życie) oraz odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Buduje się je z bali, które są jak wiadomo z drewna, a te jest bardzo dobrym, naturalnym izolatorem ciepła. Dlatego domów drewnianych nie trzeba dodatkowo ocieplać. W ten sposób domy drewniane są zbudowane w większości z budulców, które nie zagrażają środowisku naturalnemu.

Czy domy z bali kosztują majątek?

Z pewnością jesteś przekonany, że domy drewniane są bardzo drogie zarówno w budowie jak i utrzymaniu. Nie jest to jednak prawda, ponieważ drewno jest w podobnej cenie jak cegła, pustaki czy cement, który jest potrzebny do budowania domów murowanych. Jeśli chodzi o ogrzewanie to domy drewniane zdecydowanie lepiej sprawdzają się w zimie, gdyż są dużo lepszymi izolatorami niż mur. Dlatego domów drewnianych nie trzeba aż tak grzać, ani dodatkowo ocieplać.

Zalety mieszkania w domu z bali

Drewno to surowiec naturalny, dlatego posiada odpowiednie właściwości naturalnie, które samo-regulują wilgotność, ciepło. Ludzie cenią sobie te naturalne domy też przede wszystkim ze względu na ich niepowtarzalny, wyjątkowy klimat, jakiego nie można spotkać w murowanych czy innych nowatorskich domach. Drewniany dom to zdrowy dom.

Zalety budowania domów z bali

Jeśli dom jest prefabrykowany, to można go zbudować nawet w kilka dni. Jednak zazwyczaj czas budowy takiego domu to trzy miesiące. Ponadto domy drewniane można budować nawet w zimie, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jest to możliwe ze względu na suchą technologie, w jakiej buduje się domy drewniane.


Opublikowano

w

Tagi: