baner

PUM

Serwis Instalacyjno – Budowlany

Produkty, Usługi, Pomysły


Czym są wiertnice pionowe i do czego służą?

Nowoczesne wiertnice mają szerokie zastosowanie – pozwalają na szybkie wykonanie wierceń w różnych powierzchniach, wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie dodatkowych informacji na temat podłoża, czy też w celu wykonania określonych konstrukcji.

wiertnicaWiertnicami nazywa się urządzenia mechaniczne tworzące zespół, który przeznaczony jest do prowadzenia otworów wiertniczych o cylindrycznym kształcie. Warto wiedzieć, że ukończony już otwór wiertniczy nazywa się odwiertem.

Najczęściej stosowanym typem urządzeń tego rodzaju jest wiertnica pionowa, która wykonuje wiercenia w kierunku pionowym. Wykorzystywane są też wiertnice poziome, które potrafią drążyć w poziomie, na przykład mają one zastosowanie wtedy, gdy konieczne jest wykonanie tunelu pod miejscem, w którym nie można wykonać zwykłego wykopu.

Wiercenia z wykorzystaniem wiertnic pionowych można prowadzić na różnych obszarach – między innymi zastosowane w nich komponenty pozwalają na wykonanie odwiertów w gruncie, skale czy betonie.

Istnieje wiele różnych typów wiertnic, które można podzielić w zależności od ich przeznaczenia, budowy czy też średnicy otworów, jakie można z nimi wykonać.

Wyróżniamy między innymi:

  • wiertnice do geotechniki
  • wiertnice do hydrogeologii
  • wiertnice do pomp ciepła
  • wiertnice do wykonywania pali, mikropali i kotew

Wtedy, gdy prowadzone mają być czasowe prace, na przykład w celach badawczych czy wykonania studni, najczęściej stosowana jest hydrauliczna wiertnica pionowa – urządzenie to może przyjechać na miejsce prac, dlatego też nie jest rozstawiane na stałe.

Oczywiście, aby skorzystać z usług wiertnicami, wcale nie potrzeba kupować jej na własność – to zresztą dość kosztowne urządzenia. Usługi wiertnicami można znaleźć bardzo łatwo przez internet – firmy, które zajmują się ich świadczeniem, dysponują zaawansowanym zapleczem technicznym i zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, którzy są w stanie zadbać o poprawność realizacji całego zlecenia zarówno wtedy, gdy jest ono prowadzone dla klienta indywidualnego, jak i firmy.


Opublikowano

w

Tagi: