Piecyk gazowy – jak dokonać bezpiecznego wyboru

Piecyki gazowe i tak zwane słoneczka to urządzenia z którymi mamy do czynienia na co dzień. Ich dostępność oraz zastosowanie jest szeroko znane w naszym kraju. Korzystają z nich i pospolici mieszkańcy domów jednorodzinnych, bloków, czy kwater mieszkalnych jak również specjaliści , którzy używają tych urządzeń do ogrzania miejsc pracy.

piece gazowe

Piece gazowe – optymalne ogrzewanie i bezpieczeństwo

Na rynku mamy wiele rodzajów takich piecyków czy promienników. W większości pochodzą one z Chin, aczkolwiek firma RAVANSON swój flagowy model OKG 31, importuje z Portugalii i jego wykonanie przewyższa inne dostępne modele.
Ogrzewanie w bloku, domu , na działce wymaga doboru urządzenia które wyposażone jest w układ katalityczny , którego zadaniem jest redukcja emisji spalin, co w potocznym języku oznacza , że „nie śmierdzi gazem w pomieszczeniu”. Jest to bardzo bardzo bardzo ważny aspekt w doborze ogrzewania gazowego , gdyż przy użytkowaniu i mieszkaniu w jednym miejscu z takim piecykiem BEZPIECZEŃSTWO i zapobieganie wybuchowi jest ponad wszystko. Co za tym idzie należy wentylować takie pomieszczenia.

Piecyki katalityczne plasują się na czołowych pozycjach na rynku, i ich ceny a w szczególności, jak wcześniej wspominaliśmy , flagowego modelu Ravanson OKG 31 to jedyne 449zł za piecyk. Cena bezpieczeństwa jak na tego typu rozwiązanie jest naprawdę niewielka.
Jeżeli chodzi o sam piecyk to wyposażony jest w wygodne kółka transportowe, co pozwoli na zakup przez osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Jego waga to zaledwie kilka kilogramów, co również wpływa na komfort w przemieszczaniu z pomieszczenia do pomieszczenia.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę to fakt że RAVANSON doposaża piecyk w wąż gazowy, który jest już przykręcony do mechanizmu, oraz reduktor do butli 11kg. Oznacza to że na samym wstępie oszczędzamy około 100zł za wizytę profesjonalnej firmy gazowniczej która za samo podłączenie zażyczy sobie wyżej wymienioną kwotę. Firma Ravanson zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy sprawdzają urządzenia przed każdorazową sprzedażą. Jest to bardzo ważne, gdyż poczucie bezpieczeństwa, prostota w podłączeniu, oraz komfort użytkowania to aspekty które wszyscy wymagamy aby produkt spełniał.

Zastosowanie piecyków katalitycznych jest wielorakie, można nim ogrzewać domy, bloki, sklepy , warsztaty, garaże, budowy. Zużycie gazu takiego piecyka jest na bardzo niskim poziomie nawet na najwyższej mocy, która sięga rzędu 2,8kW co daje wykorzystanie dla pomieszczeń do 35m2. Butla 11kg to zabezpieczenie dla użytkownika na okres ot jednego do dwóch tygodni. Przy włączonej maksymalnej mocy to również niewielkie zużycie gazu. Piec posiada dużą wydajną płytę grzewczą , ceramiczną co wpływa na dużą powierzchnię oddawania ciepła, i co za tym idzie szybkie ekonomiczne nagrzewanie pomieszczeń.

Podsumowując piece gazowe katalityczne RAVANSON OKG 31 to po pierwsze bezpieczeństwo, komfort użytkowania i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego ceniącego sobie prostotę w użytkowaniu.

Piece gazowe produkcji polskiej

Kolejnym najbardziej popularnym modelem jest piecyk gazowy polskiej marki KANWOD – Kanwod Power o mocy 4.2KW i wydajności do 50m2. Piecyk jest tak zwanym tanim, ale bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Charakteryzuje go jakość wykonania , płyta ceramiczna grzewcza, kółka transportowe oraz specjalny uchwyt do umiejscowienia butli gazowej. Piecyk bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie w którym jest użytkowany. Uruchomienie urządzenia jest bardzo proste i poradzi sobie z tym każdy przeciętny Kowalski.

Należy tylko i wyłącznie przytrzymać pokrętło ustawić na mocy o numerze jeden i wciskać czerwony iskrownik. Po odpaleniu już tylko przez chwilę trzymać pokrętło i gotowe ! Oczywiście nie zapominamy o odkręceniu butli na samym początku. Producent, wyciągając rękę do odbiorców, wyposażył piecyk w wąż i reduktor, które dostajemy w gratisie. Konkurencyjne urządzenia nie posiadają takich zestawów co czyni urządzenie bezużytecznym lub niezbędnym do dofinansowania a na takie rozwiązania nawet najlepsi wyjadacze potrafią się nabrać. Jak wcześniej wspomnieliśmy piecyk posiada kółka transportowe, co ma ogromny wpływ na wygodę o komfort użytkowania, ponieważ nie jesteśmy zależni od jego umiejscowienia co czyni go uniwersalnym grzejnikiem w naszym gospodarstwie domowym. Piecyk posiada zabezpieczenie odcinające dopływ gazu w przypadku jego wydostawania się co powoduje że jest bardzo bezpiecznym urządzeniem.

Należy zwrócić uwagę jak w wyżej opisanym piecyku katalitycznym na niewielką wagę urządzenia. Piecyk gazowy KANWOD Power to grzejnik który idealnie sprawdzi się w każdych warunkach gdyż, jest mobilny , i bardzo prosty w uruchomieniu. Wykorzystywać go można na budowach do ogrzewania pomieszczeń, w dobrze wentylowanych mieszkaniach , sklepach, czy w innych miejscach wymagających szybkiego dogrzania. Piecyk posiada polską instrukcję obsługi, pełne wsparcie serwisowe , oraz gwarancję od drzwi do drzwi którą zapewnia firma KANWOD-INVEST oficjalny dystrybutor.

Piece gazowe – zastosowania i użytkowanie

Zastosowań takiego piecyka jest mnóstwo, z racji na bardzo szybkie i ekonomiczne „grzanie”, urządzenie znajduje swoje wykorzystanie na przykład do ogrzewania namiotów event’owych , działek ogrodniczych, altan domowych, czy nawet tarasów. Na jednej butli gazowej propan butan techniczny 11kg jesteśmy w stanie ogrzewać do 180 godzin na połowie mocy (co wielokrotnie w zupełności wystarcza) lub na pełnej mocy do 110 godzin. Eksploatacja urządzenia jest bardzo prosta , wystarczy wymieniać butle z gazem , co polega na prostym odkręceniu jednej śruby i wyjęciu reduktora.
Przenośne piecyki gazowe są idealnym rozwiązaniem, gdy trzeba dogrzać pewne pomieszczenia. Główna zaleta piecyka KANWOD to niebywała wydajność. Dodatkowo systemy zabezpieczeń sprawiają że szkodliwego gazu jest dużo mniej niż w przypadku tradycyjnych piecyków gazowych.
W piecyku montujemy standardową butlę propan-butan 11kg dostępną na większości stacji paliw, oraz miejsc dystrybucji gazu.

Duży wybór piecy gazowych, grzejników, kominków elektrycznych i parasoli grzewczych znajduje się w KT-24.eu.

Podsumowując , przy wyborze piecyka gazowego należy kierować się przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWEM. Należy bardzo szczegółowo określić sprzedawcy gdzie i do czego będzie użytkowany, jakie są nasze wymagania i wielkość pomieszczeń. Należy również określić kto będzie użytkował taki piecyk, jak wygląda pomieszczenie w którym będzie zainstalowany, czy jest dobrze wentylowane i tak naprawdę może się w ogóle w nim znajdować. Pamiętajmy , że urządzenia gazowe są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dostępnym na rynku, z najprostszą obsługą i najlepszym wsparciem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wyposażenie, oraz czy jest w pełni podłączony, gdyż koszty dofinansowania w jego obsługę mogą przekroczyć wartość piecyka. Śledząc internet najbardziej popularne i przystępne cenowo są piecyki katalityczne RAVANSON model OKG 31 oraz piecyki gazowe bez układu katalitycznego KANWOD Power.


Opublikowano

w

Tagi: