Trendy w aranżacji wnętrz 2021

Rok 2021 to czas na czerpanie inspiracji z natury. Nie ograniczajmy się jednak jedynie do kolorystyki w barwach natury. Nadchodzący rok to czas na drewno, kamień, wiklinę, bambus, szkło i metal. Marzysz o drewnianych meblach? Koniecznie wybierz te o rustykalnym charakterze, które wykonane są niepomalowanego materiału. Trendy na 2021 rok to nie tylko drewniane meble. Drewno królować będzie również na podłogach i na ścianach. Co jeszcze będzie modne w 2021 roku? Jak sprawić, by Twój dom stał się miejscem nie tylko komfortowym, ale również modnym? Sprawdź nasze propozycje.

Modne mieszkanie – plecionki, drewno i bliskość natury

trendyMarzysz o mieszkaniu rodem z katalogów wnętrzarskich? Jeśli tak, nie sposób, by nie znalazło się w nim drewno lub dodatki, wykonane z tego właśnie surowca. Idealnym dodatkiem do modnych wnętrz są abażury, stoliki, konsole, krzesła, fotele, kwietniki i zagłówki, wykonane z drewna.

Modnym dodatkiem będą również lśniące lampy, wykonane ze szkła i przezroczyste blaty, które wprowadzą do wnętrz elegancję i lekkość. Metal, który niegdyś był przeznaczony do kuchni i łazienki, obecnie idealnie odnajduje się również w innych pomieszczeniach. Rok 2021 to również czas metalowych lamp, stolików i dodatków w kolorze miedzi, brązu i złota. Idealnie będą one wyglądać w połączeniu z marmurem, szkłem czy cementem.

Urządzając stylowe wnętrze nie zapominaj również o tekstyliach. Rok 2021 to czas, gdy bardzo dużą rolę będą odgrywać dodatki, wykonane z wełny. Idealnie będzie ona wyglądać na poduszkach, pledach i kocach.

Trendy 2021 – inspiracje naturą

Natura łączy się w najbliższym sezonie z zamiłowaniem do ekologii, wchodząc do naszych wnętrz. Dziś bardziej zdajemy sobie sprawę z czego wykonywane są dane produkty. Odpowiedzialna konsumpcja wchodzi z impetem także do branży wnętrzarskiej. W 2021 niezwykle popularne staną się meble i dodatki, wykonane z plastiku bio, czyli tworzywa sztucznego, który produkuje się z roślin, ulegające łatwemu i szybkiemu rozkładowi. Modne wciąż będą meble, produkowane z materiałów z recyklingu, np. z drewnianych palet.

Aranżując pomieszczenie, warto także pomyśleć o oświetleniu. Właściwe lampy mogą całkowicie odmienić wnętrze i sprawią, że całość będzie wyglądać niezwykle stylowo. Postaw więc na najlepszej jakości oświetlenie – lampa wisząca cosmo chrom i lampa sufitowa albero to z pewnością najlepszy wybór.

Trendy 2021 – ekologiczne podejście

Mocno osadzone w trendach będzie oczywiście podejście ekologiczne. We wnętrzach pojawią się więc przedmioty w stylu vintage. Nie musi to oczywiście oznaczać, że zakupy musisz robić w antykwariatach czy vintage shopach. Może warto zajrzeć do własnej piwnicy czy garażu, a może domku babci? Możesz tam znaleźć przedmioty używane, lekko podniszczone, które z łatwością samodzielnie zmienisz lub odnowisz, by uzyskać całkiem inne meble czy dodatki. Satysfakcja z samodzielnych działań to również świetna sprawa. Przedmioty w stylu vintage warto połączyć z nowoczesnymi elementami. W ten sposób nie dopuścisz, by Twój dom stał się graciarnią, a jedynie stylowym i modnym wnętrzem.


Opublikowano

w